17.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Premiér ubezpečil lekárskych odborárov, že vláda chce riešiť zdravotníctvo

Vláda chce riešiť situáciu v zdravotníctve. Deklaroval to premiér Eduard Heger (OĽANO) na stretnutí s predstaviteľmi Lekárskeho odborového združenia (LOZ). Spolu so zástupcami rezortov zdravotníctva a financií sa oboznámili s požiadavkami odborárov. Heger zároveň vyzval zúčastnené strany na ďalšie rokovania. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

„Slovenské zdravotníctvo bolo roky na chvoste záujmu a bývalé vlády ho dlhodobo zanedbávali. Postavenie zdravotníkov a stav zdravotníckych zariadení chceme zlepšovať systematicky, máme k dispozícii peniaze z plánu obnovy. Stanovili sme si konkrétne ciele a robíme postupné kroky, aby zdravotníctvo kvalitne fungovalo tak v prospech zdravotníckeho personálu, ako aj v prospech pacienta,“ vyhlásil Heger. Ďalšie rokovania medzi vládou a odbormi by mali prebiehať už na úrovni kompetentných ministerstiev.

Premiér ubezpečil lekárskych odborárov, že vláda chce riešiť zdravotníctvo
Foto: Archív NN

Požiadavky odborárov sa týkali nedostatku lekárskeho a zdravotníckeho personálu či zlepšenia finančného ohodnotenia pracovníkov v zdravotníctve. Predstavitelia LOZ na stretnutí uviedli aj konkrétne prípady neefektívneho financovania jednotlivých úkonov v neprospech štátnych nemocníc. Pomenovali tiež medzery v kontrole zdravotníckeho trhu.
      „Ďakujem členom LOZ za tieto príklady, zlepšenie hospodárenia nemocníc patrí medzi priority vlády, a preto chceme pri nastavovaní pravidiel hospodárenia spolupracovať priamo s lekármi a zdravotníkmi, ktorí majú skúsenosti z praxe,“ uviedol predseda vlády.

Situácia v slovenskom zdravotníctve je podľa LOZ kritická a vláda ju nerieši. V tejto súvislosti zástupcovia združenia koncom januára preto vyzvali premiéra na stretnutie.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články