31.5 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

Premiér sa zastáva vedcov a lekárov, naštvaní ľudia ho za to poriadne „sfúkli“

Jozef Uhlárik

Chceli ľudí „chrániť“, teraz sa ich zloba obracia proti nim. Slováci majú už dosť rozličných zákazov či obmedzení a stále viac sa búria. Svoj hnev smerujú preto aj tam, ktorí im majú toto príkorie spôsobovať – vedcov a lekárov. A to najmä tých, ktorí sedeli v pandemickej komisii.

https://www.facebook.com/premier.sr/posts/358155495874508

Slováci si zobrali príklad z Igora Matoviča a protestovať sa rozhodli ísť pred domy niektorých vedcov a lekárov. Prirodzene, vôbec sa to nepáči premiérovi Eduardovi Hegerovi, ktorý sa vedcov a lekárov zastal na sociálnej sieti. Tým ale mnohých ľudí doslova rozdráždil, ktorí mu to v diskusii pod jeho statusom riadne „vysvetlili“. Našli sa však aj rozumné názory, ktorých ale bolo ako šafranu. 

Premiér sa zastáva vedcov a lekárov, naštvaní ľudia ho za to poriadne „sfúkli“
Eduard Heger, fb

Ľudia s lekármi a odborníkmi nie vždy súhlasia, no mali by sme sa vzájomne rešpektovať

Heger hneď v úvode statusu dáva jasne najavo, že útoky na lekárov považuje za neprípustné a je mimoriadne znepokojený a zarmútený z útokov skupiny obyvateľstva voči niektorým lekárom a epidemiológom na Slovensku. „Cieľom odborníkov je ľudí chrániť. Pracujú v záujme ochrany zdravia a života našich občanov, zdravia našej spoločnosti. Dokážem si predstaviť, že ľudia s odborníkmi nie vždy súhlasia, no mali by sme sa rešpektovať,“ snaží sa upokojovať napätú atmosféru Heger. Rozhnevaní ľudia zatiaľ nikoho z lekárov ani odborníkov fyzicky nenapadli, pretože išlo len o verbálne ataky a vyjadrenia nespokojnosti. „Agresívne ataky na odborníkov sú hlboko neetické a považujem ich za neprípustné. Musím zároveň vyzvať prokuratúru a policajné zložky, aby pozorne sledovali tieto aktivity a dôrazne zasiahli v prípadoch, ak si to bude situácia vyžadovať,“ napísal na záver svojho statusu Eduard Heger.

Premiér sa zastáva vedcov a lekárov, naštvaní ľudia ho za to poriadne „sfúkli“
foto: Kresťania v meste

Ako sa dalo čakať, väčšina diskutujúcich pod premiérovým statusom s ním nesúhlasila. „Každému, čo mu patrí. Terorizujete národ a národ sa búri! Toto sa deje po vašom vzore. Vy ste dali návod! Robili ste to isté nie len doma pred Bonaparte a pod., ale aj hanbu v zahraničí vraj pred majetok Slovenska. Karma je zdarma!!!!!!“ napísala Eva Muchová. „Každá minca ma dve strany! O všetkom treba diskusiu, ktorú treba medializovať a nebrať si na seba zákonné právo, že máte vo všetkom výlučnú pravdu!!! To sa Vám vypomstí…,“ pridala sa v podobnom duchu Anna Pipíšková. „„Pán Heger tú nenávisť medzi ľudí ste priniesli vy, vaša vláda. Miesto toho aby ste ľudí spájali, tak vy ich rozdeľujete. Delíte ich na 2 kategórie: očkovaní a neočkovaní. A vy sa ešte divíte, že ľudia idú protestovať pred domy? Toto čo robí vaša vláda je neskutočné. Dúfam, že budete rešpektovať aspoň Ústavný súd a nezaočkovaných budete riadne púšťať a nie zas diskriminovať,“ odkázala v diskusii premiérovi Andrea Andrea.

Vy ako rešpektujete slobodné rozhodnutie ľudí, ktorí sa nedajú očkovať? Tým, že segregujete?

„Daj do poriadku svoju vládu, konaj v súlade zo zákonom a nie v súlade s Igorom. Vaša vláda tu zaviedla túto nenávisť, tak teraz žnete ovocie!“ radí predsedovi vlády Henrich Bačo. „Pracujú vo vašom záujme, nie v záujme ľudí. Prestaňte už klamať, už nikto na vás nie je zvedavý. Zaviazali ste sa EÚ, že zaočkujete 80% ľudí, za čo ste zhrabli balík euráčov, a teraz vám horí u prdele, lebo ste nesplnili očkovacie kvóty pre EÚ. A my si to máme obsrať. Zbaľte to a vypadnite!“ poriadne v diskusii pritvrdila Edita Len Edita. „Rešpektovať? Vy ako rešpektujete slobodné rozhodnutie ľudí, ktorí sa nedajú očkovať? Tým že segregujete. Tak nech sa páči. Neste si za to následky. A to je len začiatok. Raz skončíte za toto všetko v base. Banda jedna zapredaná…“ napísal v podobne „ostrej tónine“ Martin Daniš. „Polícia by mala sledovať aj tam kde je nátlak na ľudí kvôli očkovaniu. Je tiež nehumánne a nedemokratické,“ konštatuje Štefan Kmeť.

„Trebalo len jednu vec spraviť, odborná diskusia, medzi odborníkmi presadzovanými vládou a tými odborníkmi, ktorí sú kritickí. A tá diskusia má byt verejne medializovaná, lebo ide o ľudí. Také diskusie odborné majú mať vytvorený priestor každý týždeň. Vláda si určí len mediálne informovať o názoroch Krčmeryho, Sabaku, Čekana… a pritom na Slovensku je ďaleko viac odborne zdatných ľudí, ktorí priestor nedostanú!!! Takže sa netreba čudovať ľuďom, keď väčšina má nedôveru. Keď niekto chce ešte nanútiť očkovanie deti a všelijaké obmedzenia diskriminačne, keď si neni zaočkovaný, tak sa potom nájdu aj ľudia s agresívnejším jednaním (čo neni správne). Raz týždenne diskusia odborníkov vysielaná v RTVS. Keď to má byť ozaj pre ľudí prospešné, tak musia byt informovaní o všetkom,“ zaujal v diskusii celkom rozumný názor Karol Krajčík.

Ľudí rozdeľujete na svojich lojálnych a tých ostatných… dezolátov, opice a mudrosráčov

„Na čo sa čaká? Prečo už nemajú policajnú ochranu? Prečo polícia ani raz nezasiahla? Budeme čakať pokým sa stane nejaké nešťastie? Ako sa vlastne opovažuje tá nevzdelaná lúza otravovať slušných, vzdelaných ľudí? Už stačilo!“ zaútočila na viacerých diskutujúcich kriticky Andrea Ševčík. „Presne… mali by sme sa rešpektovať. Lenže vy ľudí rozdeľujete na svojich lojálnych a tých ostatných… dezolátov, opice a mudrosráčov… A láskavo sa nevyhrážajte prokuratúrou a OČTK!!! Viete len rozoštvávať, na „iné“ ste ako vláda neschopná, plná amatérov. „A povedzme si na rovinu“ …Aj toto máte obsiahnuté v Pláne obnovy, či v Programovom vyhlásení vlády???“ napísal tiež celkom zmierlivo Robert Kulo Kulík.

S Eduardom Hegerom nesúhlasí ani Dagmar Peciarová, ktorá v diskusii píše, že ľudia protestujú len voči niektorým lekárom a epidemiológom. „Tým čo slúžia vám. A nie sú to žiadne ataky, ešte nebol žiadny incident a ani nebude. Zrejme sa posrali a asi vedia začo. Sú to tie kusy, ktoré nerešpektujú Ústavu Slovenskej republiky, asi tak. Nerobte z toho drámu.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články