16.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Premiér predpokladá, že parlament odsúhlasí obrannú dohodu s USA

Premiér Eduard Heger (OĽANO) predpokladá, že parlament odsúhlasí dohodu o obrannej spolupráci s USA. „Nie je nad čím rozmýšľať, nad čím váhať, predsa sú to naši spojenci,“ povedal v sobotnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Verí, že zmluvu ratifikuje aj prezidentka.

Ako podotkol predseda vlády, dohodu sprevádza veľké množstvo dezinformácií, ktorých nositeľom je najmä opozícia. „Verejnosť sa sama presvedčí, keď sa tá zmluva ratifikuje, že nič z toho, čím tu oni hrozili, sa nestane,“ skonštatoval.
      Premiér potvrdil, že medzi SR a Ukrajinou sa diskutuje o tom, čo by Ukrajina v aktuálnej situácii potrebovala. Zoznam sa podľa neho už tvorí, zverejnia ho po finalizácii. Pripomenul, že Slovensko už prisľúbilo Ukrajine v prípade potreby pomoc s prepravou plynu prostredníctvom reverzného toku.

E.Heger si nemyslí, že nadchádzajúce slovensko-americké cvičenie Saber Strike na území SR zvýši napätie na Ukrajine, keďže je dlhodobo plánované.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články