21.1 C
Nitra
pondelok, 8 augusta, 2022

Prema Leo: Jedinou možnosťou ako poznať lásku, je stať sa ňou. A tak je to aj s pravdou

Jedinou možnosťou ako poznať lásku, je stať sa ňou. A tak je to aj s pravdou.

Lea som prvýkrát videla v reality šou o varení, kde mal pripraviť večeru pre niekoľko ľudí spolu s programom a túto súťaž bezkonkurenčne vyhral. Zároveň v nej požiadal o ruku svoju priateľku. Upozornila ma na neho ešte jedna blízka duša, a tak som sa dostala až k jeho kanálu Esencie na YT.

Prema Leo je autorom motivačných kníh a hudby, venuje sa sebapoznaniu, meditáciám a zdravému životnému štýlu, technikám zhmotňovania myšlienok do reality a najmä skúmaniu podstaty reality, v ktorej žijeme a rozširovaniu vedomia. „Infinity Warrior“, čiže večný bojovník, aj tak si hovorí Prema Leo.

Prema Leo: Jedinou možnosťou ako poznať lásku, je stať sa ňou. A tak je to aj s pravdou
Prema Leo

Prema Leo, prečo táto prezývka? Ako to vzniklo?

L: Som narodený v znamení leva a toto znamenie ma veľmi dobre vystihuje. Leo je po latinsky lev a prema znamená v sanskrtskom jazyku (jeden z najstarších dochovaných jazykov) lásku k Bohu – to, aby som nikdy nezabudol, o čo v živote skutočne ide. Boha ale nevnímam tak ako ho vníma cirkev, od akejkoľvek cirkvi sa dištancujem.

Ako sa v súčasnosti stravuješ? Čomu sa vyhýbaš a čo naopak uprednostňuješ?

L: Momentálne je leto a to je obdobie záhrady mojej mamy, takže sa snažím jesť hlavne našu domácu zeleninu a ovocie. Snažím sa vyhýbať spracovaným potravinám. Stravovanie bola vždy téma, ktorá ma nesmierne zaujímala, pretože vnútorne viem, že jedlo má na naše zdravie a vitalitu najmocnejší vplyv (hneď po našej psychike) a takmer každý túto skutočnosť podceňuje. Venujem sa aj pôstom a na túto tému som vydal knihu Očista (telo – myseľ – duch).

Prema Leo: Jedinou možnosťou ako poznať lásku, je stať sa ňou. A tak je to aj s pravdou

Máš partnerku, aktuálne snúbenicu. Zhodnete sa aj v kuchyni?

L: Ani nie 🙂 Máme veľmi odlišné chute.

Napísal si viacero knižných titulov. Vždy si chcel písať alebo to priniesol život sám? Aké to bolo na začiatku písania?

L: Priznám sa, že sa nezvyknem vŕtať v minulosti a ani si už nepamätám aké to bolo. Mne nikdy nešlo o samotné písanie, ale skôr o odovzdanie istého poznania, ktoré mne zmenilo pohľad na život a dalo mi do rúk možnosť žiť prekrásny život. A to všetko najmä zmenou myslenia a neskôr zastavovaním myslenia, čo je v živote človeka jedno z najväčších požehnaní a zároveň aj ďalší evolučný krok.

Prema Leo: Jedinou možnosťou ako poznať lásku, je stať sa ňou. A tak je to aj s pravdou

O čom sú tvoje knihy? Aké témy rozoberajú?

L: Jedným slovom – sebapoznanie.

Koľkými jazykmi hovoríš? Všimla som si, že veľa cestuješ.

L: Hovorím najlepšie po slovensky, ale pracovne využívam aj angličtinu a nemčinu. Avšak, nepovedal by som o sebe, že okrem slovenčiny skutočne ovládam aj nejaký iný jazyk :))

Prema Leo: Jedinou možnosťou ako poznať lásku, je stať sa ňou. A tak je to aj s pravdou
S Majkom Spiritom

Tvoj profil na sociálnej sieti je plný zaujímavých poučných informácií. Ktorí ľudia sú tvojou inšpiráciou? Ktoré témy ťa bavia najviac?

L: Z našich domácich (ak počítame aj Čechov) by som rád spomenul Eduarda Tomáša, Františka Drtikola, ktorí nemali u nás obdobu, teda aspoň pre mňa. Ale tiež Jaroslav Dušek a zo svetových napríklad Carlos Castaneda alebo Don Miguel Ruiz.

Často hovoríš, že nie všetko je tak ako sa nám na prvý pohľad zdá. Čo si myslíš o súčasnom dianí v našej krajine? Vidíš svetlo na konci tunela?

L: Dianie v krajine hodnotím ako veľmi pozdvihujúce – je tu naozaj veľmi veľa ľudí, ktorí vytvárajú nádherné projekty, učia, liečia a prebúdzajú ľudí, čo je naozaj úžasné pozorovať. Neustále spoznávam nové duše, ktoré robia skvelú prácu a to je vlastne aj dôvod, prečo som začal točiť Esencie a pozývať si týchto ľudí na rozhovor, aby sme mohli spoločne inšpirovať ešte viac ľudí. Svetlo na konci tunela vo mne evokuje, že sa nachádzame v akejsi temnote. Samozrejme, žijeme v duálnom svete a môžeme si okrem svetla vybrať aj temnotu, to je už na nás, čo nás baví prežívať alebo na čo sme schopní sa naladiť a vnímať. Svetlo veľmi jasne cítim vo svojej podstate, svojim spôsobom sme my všetci svetelné bytosti. Rozdiel je viac menej len v tom, či si to dokážeme uvedomiť.

Prema Leo: Jedinou možnosťou ako poznať lásku, je stať sa ňou. A tak je to aj s pravdou
S mamou

Modlíš sa? Medituješ?

L: Inklinujem skôr k meditácii. Dovolím si tvrdiť, že meditácia je práve najideálnejším liekom v tejto dobe. Pre mnohých ľudí však táto činnosť asi nie je dosť atraktívna, lebo ňou nejde zarobiť peniažky a vlastne ani nejde o činnosť. Rád by som ale nádejným meditátorom odkázal, že existuje aj omnoho vzácnejšie bohatstvo a meditácia k nemu vedie. Ak meditovať neviete, naučí vás to napríklad môj priateľ Leri Veleslav Švec v jeho úžasnej Univerzite vedomého života.

Stane sa, že ťa niečo vytočí, naštve? Čo tebe najviac pomáha dať sa do rovnováhy?

L: Mňa ako leva dokáže vytočiť všeličo :))) Ale je to z roka na rok lepšie a cítim na sebe, že som čoraz častejšie ukotvený vo svojom strede a dianie okolo seba pozorujem skôr ako film… Najviac ma vytáča nespravodlivosť a ľudská hlúposť. Naposledy ma vytočilo, že v našej krajine žijú tisíce ľudí, ktorí sa nehanbia prihlásiť do očkovacej lotérie a nie je im to vôbec hlúpe. Prial by som si, aby ľudia dokázali pozdvihnúť svoje hlavy z bahna nevedomia a žiť vznešenejšie. Do rovnováhy sa vrátim hneď ako si spomeniem, že aj všetky tieto hlúposti, ktoré ako ľudstvo robíme, sú veľmi dôležité – ak nie nevyhnutné pre náš vývoj. Ako hovorí jeden z mojich hostí v Esenciách, Majk Spirit: Aj diamanty vznikajú pod tlakom.

Môžeme ťa niekde stretnúť naživo? Chodievaš na festivaly, prednášky?

L: Snažím sa chodiť na festivaly, ale je to len občas, nakoľko festivaly bývajú najmä v lete a cez leto ma naplno zamestnáva môj bar. Som však veľmi rád, keď si ma niekam zavolajú na besedu, vždy veľmi rád prídem, pokiaľ môžem, a zdieľam s ľuďmi mágiu prítomného okamihu.

Čo by si odkázal čitateľom Nitranoviny.sk?

L: Hľadajte vo svojom živote aktivity a ľudí, ktoré vo vás dvíhajú vašu osobnú silu a nemilosrdne odrezávajte všetko, čo vás vyčerpáva. Jedine, keď budete silní, môžete byť prospešní aj pre ostatných a preto sa nebojte myslieť na seba. Ak sa VY naplníte šťastím, potom sa môže šťastie rozliať z vás aj na ostatných.

Ďakujem za rozhovor.

Pýtala sa Brigita Tarinová

Pozrite si aj zaujímavé odkazy:

FB Prema Leo https://www.facebook.com/premafb

YT Esencie https://www.youtube.com/channel/UCrbVHSntnXjcxaWP0YBs8GQ

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články