19.2 C
Nitra
piatok, 9 júna, 2023

Pred nitrianskou SAV so zbraňami prepadli auto prevážajúce milióny. Muža na úteku po rokoch zadržala česká polícia

Takmer tri desiatky rokov si užíval ľahko zarobených peňazí dnes už 68-ročný muž, ktorého sa napokon podarilo vypátrať pražským kriminalistom. Ako informuje portál idnes.cz, pražskí kriminalisti zadržali muža, ktorý v roku 1995 na Slovensku vylúpil dodávku bezpečnostnej agentúry. Pražským kriminalistom sa ho podarilo vystopovať až teraz, keď šiel v auguste na vyšetrenie do jednej z pražských nemocníc.

Neuveriteľné: Polícia zadržala v Prahe muža, ktorý pred 27 rokmi ulúpil v Nitre 12 miliónov korún!

„Udalosť sa odohrala 31.7.1995 v Nitre pred Slovenskou akadémiou vied. Bola tu lúpež so zbraňami, a pracovníka bezpečnostnej služby zmlátili, do hlavy, do krku. Polícia po ňom pátrala až do roku 2007, vtedy sme zistili, že sa skrýva u nás, takže bol na neho vydaný európsky zatykač,“ povedal pre nitranoviny.sk hovorca českej polície Richard Hrdina. „My sme ho chytili vlani, v roku 2022. Osobu sme odovzdali na Slovensku, istý čas proces trval. Muž je už pravdepodobne na Slovensku. Pred rokmi bol odsúdený v neprítomnosti, ale neprevzal si rozsudok a ukrýval sa. Mal vytvorenú falošnú identitu, a naši pátrači dostali tip, že má ísť na vyšetrenie k lekárovi. Vtedy sme ho zadržali,“ dodal.

Pred nitrianskou SAV so zbraňami prepadli auto prevážajúce milióny. Muža na úteku po rokoch zadržala česká polícia
Muža z prepadu odsúdili pred rokmi na dvanásť rokov. Rozsudok si neprebral a utiekol. (foto: ilustračné)

Pocta futbalovému kráľovi Pelému vo Veľkom Cetíne! Túto dedinu navštívil osobne aj Brazílčan Edú

Za 12 miliónov korún ho čaká 12 rokov basy

Lúpežné prepadnutie sa stalo v Nitre na konci júla roku 1995, keď vtedy štyridsaťročný muž so svojim komplicom prepadli pracovníka bezpečnostnej agentúry, ktorý práve prevážal veľký finančný obnos. Pri prevážaní peňazí pre Slovenskú sporiteľňu firmou Safety Trading z Bratislavy bol v Nitre na Akademickej ulici prepadnutý a zbitý šofér vozidla. Páchatelia odcudzili valuty v hodnote 12 miliónov korún.
Ozbrojení zločinci si od pracovníka najprv vynútili kľúče od vozidla, a potom z neho ukradli dva kufríky s hotovosťou presahujúcou dvanásť miliónov slovenských korún. Pracovníka bezpečnostnej agentúry najskôr omráčili niekoľkými údermi do hlavy, a potom sa po nich zľahla zem. „Pátranie po páchateľovi bolo na Slovensku dlhé roky bezúspešné. V roku 2007 kriminalisti zistili, že by sa mohol pohybovať na území Českej republiky. Vydali preto európsky zatýkací rozkaz a informovali českú stranu,“ uviedol policajný hovorca Richard Hrdina.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články