18.7 C
Nitra
streda, 18 mája, 2022

Prečo si USA želajú vojnu medzi Ruskom a Ukrajinou? Iba tak totiž môžu zničiť Rusko a s ním aj EÚ! Na Slovákoch im absolútne nezáleží

Bude ako nebolo! Respektíve bude ako tu už veľmi dávno nebolo. Pýtate sa o čomže je to vôbec reč? Nuž o obrovskej drahote, ktorá nás môže postihnúť a nebezpečenstve, ktoré na nás číha zásluhou výbojných Američanov.

Ak sa kedysi ľudia báli rozličných výbojných kmeňov, tak dnes sa môžeme my u nás báť kmeňa yenkee. Ste prekvapení, pretože u nás žiadne kmene a už vôbec nie indiánske nemáme? Nuž indiánske nie, tých vyhnali a pozatvárali do rezervácií Američania, ale čochvíľa tu budeme mať práve ich. Do rezervácií nás síce nevyženú a nepozatvárajú, ale než k nám prídu, tak ľudí položia na lopatky ekonomicky. Obrovská vlna zdražovanie u nás je totiž aj ich zásluha. Ale pozor, zrejme bude ešte horšie!

Ukrajina ani Rusko vojnu nechcú, USA áno. Prečo?

Skúsme sa len zamyslieť a položme si zásadnú otázku: Kto neustále rozdúchava oheň prípadnej vojny na ukrajinsko-ruských hraniciach? No USA. A to napriek tomu, že Ukrajina ani Rusko o vojne a otvorenom konflikte vôbec nehovoria. Američania ale všetkých presviedčajú a ubezpečujú, že to tak je! A kto neustále tlačí na rozličné ekonomické embargá na Rusko? Opäť USA. Komu to pomáha? No Slovensku určite nie. Každý rozumný štátnik, aj z krajín Európskej únie, sa usiluje s Ruskom obchodovať, lebo bez ich trhov to jednoducho nejde. Amerika je ďaleko a ona si žije svojím životom. Dá sa povedať, že má všetkého relatívne dosť. Ale chce mať ešte viac, chce mať nadvládu nad celým svetom! A k tomu potrebuje zničiť Rusko, Čínu a aj Európsku úniu. To prvé ani druhé sa jej zatiaľ nedarí, k tomu tretiemu ale kráča viac ako úspešne.

Psychiater Karol TURČEK: Mnohí ľudia cítia bezvýchodiskovosť, obavu o zdravie svoje i svojich blízkych

Štáty ktoré uverili americkej propagande o nebezpečenstve Ruska a jeho záujme privlastniť si rozpútaním vojny Ukrajinu, ba po nej možno aj ďalšie republiky bývalého ZSSR, majú dnes vážne ekonomické problémy. Drahý plyn, drahé pohonné látky, drahé potraviny, drahé energie, drahé – vlastne všetko. Spokojní sú len Američania, ktorí do Európy privážajú stále nových a nových vojakov a stále nové a nové zbrane. Ich zbrojársky priemysel si mädlí ruky a hladí pupky, bežní ľudia na starom kontinente však majú stále hlbšie a hlbšie do svojich vreciek. Americkí prisluhovači v EÚ ale idú podľa nôt USA, ktorým náramne vyhovuje súčasný stav a stále viac sa zadlžujúca a chudobnejšia Európska únia. Lenže pozor, v nej sme aj my, a stále sa zvyšujúcimi cenami už končí všetka sranda!

Chmelár sa pustil do „odborníkov“ podporujúcich „obrannú“ dohodu s USA. Zlízli si to všetci, spolu aj s „mierotvorcom“ Dzurindom

Vojnou na Ukrajine chleba lacnejší nebude, ale naopak!

A prichádzame na merito veci. Avizovaná a Američanmi si zrejme veľmi želaná vojna medzi Ukrajinou a Ruskou tvrdo zasahuje Slovákov už teraz. Bude však zrejme ešte horšie, a to už v najbližších mesiacoch. Ak cena jedného kilogramu chleba je teraz čosi viac ako euro, tak pri súčasnej situácii sa v priebehu pol roka až roka môže jeho cena zvýšiť údajne až na 3 až 4 eurá! A tu už naozaj končí každá sranda. Okolo nás je totiž, podľa výrobcov chleba a pečiva, akútny nedostatok pšenice. Prečo sme spomínali vojnu medzi Ruskom a Ukrajinou? Nuž preto, lebo jej najväčším vývozcom je Rusko a Ukrajina je na treťom či štvrtom mieste. Už vám to dochádza? Na svetových burzách a trhoch vraj pšenica chýba. Prečo zrazu? Nuž preto, že Rusko obmedzilo svoj export o tretinu. Žeby jeho odpoveď na ekonomické sankcie?

Volodymyr Zelenskyj: Konflikt s Ruskom by znamenal VOJNU v Európe v plnom rozsahu

Už vám to dopína? Ak v EÚ budeme robiť hruď smerom k Rusku, tak na to doplatia najmä bežní ľudia s nie bežnými príjmami. Tí v Bruseli, Štrasburgu a neviem ešte kde, ktorí majú svoje kráľovské platy, ani len netušia ako sa žije slovenských dôchodcom s 300 či 400 eurovou penziou, alebo robotníkom s minimálnym 600 eurovým platom, ktorí musia živiť svoje rodiny. A čo slobodné mamičky, zdravotne znevýhodnení a ďalší, ktorých príjem už teraz nepostačuje na normálny život a žijú doslova z ruky do úst? Je zjavné, že Američania nás chcú avizovanou a nimi zrejme veľmi želanou vojnou medzi Ruskom a Ukrajinou vyhladovať, a tým položiť na kolená. Veď kto si u nás už len bude môcť kupovať chleba, ktorého jedno kilo bude stáť 3 až 4 eurá? A kto nás teda pôjde rýchlo zachraňovať?

Pentagon oznámil, že na Ukrajinu nebudú vyslané žiadne americké jednotky, šokuje americký publicista Paul Craig Roberts

Budeme opäť potrebovať americký Marshallov plán?

Áno, uhádli ste, náš „veľký brat“ USA, ktorý na nás bude takto ďalej nechutne zarábať. Tentokrát však už nie na zbraniach, ale na potravinách. Tí starší si určite spomínajú na povojnový Marschallov plán, pre tých mladších trochu na vysvetlenie. Marschallov plán bol americký Program európskej obnovy (European Recovery Program) po II. svetovej vojne, ktorej sa Američania vyhli. Predsedníctvo československej vlády vydalo na zasadaní 7. júla 1947 komuniké, že prijíma pozvanie na parížsku konferenciu, na ktorej mali zástupcova európskych štátov od 12. júla 1947 rokovať o americkom pláne hospodárskej pomoci. Sovietsky zväz však už predtým dal svojim satelitom, medzi ktorými bol aj Československo, nepriamo najavo, že si neželá ich participáciu na Marshallovom pláne. Ten napokon Československo odmietlo.

Analýza: Príjmová chudoba ohrozuje 615.000 Slovákov, nepomáha ani podpora štátu

Takže už sa vám vyjasnieva? Kto na vojne, do ktorej USA doslova tlačí Rusko aj Ukrajinu najviac zarobí? Američania aj ich potentáti z NATO sa síce tvária, že chcú rokovať, lenže Rusi to vraj nechcú. Slová ruských predstaviteľov sú však jasné – nechceme rozširovanie NATO na východ k naším hraniciam, nechceme Ukrajinu v tomto „obrannom“ spolku! A navyše, NATO, ktoré je vraj „obranná“ aliancia, sa pri rozpade ZSSR zaviazalo, že na východ sa rozširovať nebude. A čo sa udialo? V NATO je už okrem Ukrajiny a Bieloruska všetko naokolo Ruska. A teda aj bývalé štáty ZSSR ako Estónsko, Lotyšsko či Litva, ku ktorým musíme prirátať „socialistické“ satelity Česko, Slovensko, Maďarsko a Poľsko,  Tak kto tu klame a zavádza?

TOTO sa Naďovi ani Korčokovi dobre čítať nebude. To, čo im odkazujú Slováci si asi za širák nedajú

Bohatí budú ešte bohatší a chudobní ešte chudobnejší

Drahí priatelia, už chápete komu tu o čo ide? Už chápete komu vyhovujú stále sa zvyšujúce ceny energií, pohonných hmôt a tým v podstate všetkého? Kto na to najviac doplatí a kto, naopak, zarobí? A to si tu chceme ešte „nasťahovať“ tých, ktorí toto všetko spôsobili? Dochádza vám, že kde vstúpila americká armáda tam bolo zle nedobre? Jej slová o nastoľovaní demokracie a ekonomickej pomoci nie sú ničím iným iba slaboduchými drístami. Tam, kde prišli yenkeeyovia nastoľovať tú ich „demokraciu“ sa zhoršili medziľudské vzťahy, zvýšila sa kriminalita a ľudia začali byť závislí na Amerike. Lenže nie preto, že by ju milovali, ale preto, že rozbila miestnu ekonomiku a sama dovážala do krajiny svoje výrobky. Donald Trump to ako prezident povedal jasne: Pre mňa je Amerika všetkým a pre to, aby bola najsilnejším štátom na svete spravím všetko.

Rusko ako náš nepriateľ a nepriateľ sveta? Pozrite sa, komu všetkému pomohol k vytvoreniu vlastného štátu či k osamostatneniu sa

A aj to, na rozdiel od našich politikov, robil. A kam sme sa s tými našimi, ktorí prišli po posledných voľbách, dostali? Presne tam, kam sa tlačia Američanom. Do … Áno, do ri.. Je smutné, že Slováci stále nechápu, čo sa v ich krajine deje, že sú ochotní stále skláňať svoje chrbty a nechávať si na ne nakladať stále viac a viac. Jasné, bohatí sa biť za svoje práva a ešte plnšie peňaženky nepôjdu, ale čo tí priemerní zo strednej triedy, ktorí budú ešte chudobnejší a chudobní, ktorým už nezostane ani na jedlo a živobytie? Kam až chceme padnúť? Skúste sa jeden krásny deň posadiť pred zrkadlo a spýtať sa sami seba – Toto naozaj chcem? Takže, Yenkee go home! A – Nech žije naše krásne Slovensko! Naše deti a deti našich detí a aj ďalšie generácie si totiž lepší život v našom krásnom Slovensku určite zaslúžia.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články