18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Pozvali si Čarnogurského: RTVS zavádzaním ľudí v čase konfliktu ohrozuje bezpečnostné záujmy našej krajiny, tvrdí OĽaNO

Po falošnom politológovi si RTVS pozvala do diskusií Jána Čarnogurského. Podľa predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraja Krúpu (OĽANO), RTVS zavádzaním ľudí v čase konfliktu ohrozuje bezpečnostné záujmy našej krajiny. „Pán Čarnogurský je člen Valdajského diskusného klubu a šéf Slovensko-ruskej spoločnosti. Obe platformy slúžia Putinovmu režimu pre šírenie proruských dezinformácií, ktoré následne preberajú dezinformačné médiá. Pozývanie takýchto ľudí do diskusií a úmyselné podsúvanie kremeľského naratívu sa nedá nazvať objektivitou,“ vysvetlil Krúpa.

Vnímame reakcie na odvysielanú reláciu k Ukrajine, zaoberáme sa tým

Aj podľa člena európskeho výboru Andreja Stančíka (OĽANO) ide o dôkaz tendenčnosti, s ktorou RTVS pristupuje ku konfliktu na Ukrajine. „Namiesto nezávisleho odborníka si na tému Ukrajiny volajú proruského propagandistu, ktorý svoju politickú kariéru skompromitoval účasťou na protestoch extrémistov a nekritickým obdivom k Vladimírovi Putinovi. Je dôležité, aby v RTVS zaznievali rôzne názory, nie však na úkor pravdy. Pán Čarnogurský stihol za niekoľko minút zamoriť priestor mnohými dezinformáciami, čím RTVS klesla na úroveň prokremeľských médií.“

Pozvali si Čarnogurského: RTVS zavádzaním ľudí v čase konfliktu ohrozuje bezpečnostné záujmy našej krajiny, tvrdí OĽaNO
Zdroj: FB / Ján Čarnogurský

Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá varuje pred ďalším šírením dezinformácií vo verejnoprávnej RTVS. „Ide o mimoriadne nebezpečné tendencie. V čase eskalácie konfliktu u našich východných susedov, potrebujú občania počuť pravdu a fakty. Vedenie spravodajstva na čele s Vahramom Chuguryanom však dlhodobo razí teóriu, že objektivita znamená zverejniť každý názor, a teda aj očividné lži. Pravdu vyvažuje bludmi. Ich cieľom je, aby sa diváci i poslucháči stratili v spleti informácií a dezinformácií. Ako predseda mediálneho výboru musím varovať, že takéto personálne obsadenie verejnoprávneho médiá môže mať v čase hroziacej vojny ďalekosiahle dôsledky,“ zdôraznil Kristián Čekovský (OĽANO).

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články