19.8 C
Nitra
sobota, 12 augusta, 2023

Pozor na pochybný spôsob platby prostredníctvom internetu

Humenné (TASR) – Polícia upozorňuje na pochybný spôsob platieb finančných prostriedkov prostredníctvom internetovej platobnej brány. Reaguje tak na prípad neoprávnenej výroby a používania platobného prostriedku, ktorým sa zaoberá Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Humennom.
      Ako informovala hovorkyňa prešovského krajského policajného riaditeľstva Jana Ligdayová, k zneužitiu údajov z platobnej karty došlo pri predaji bicykla za cenu 70 eur. Počas vzájomnej komunikácie sa predávajúci s kupujúcim dohodli, že predávajúci zašle tovar kuriérom na dohodnutú adresu v Snine a kupujúci za tovar zaplatí cez bazárovú službu. „Kupujúci zaslal predávajúcemu link platobnej brány,  kde po prihlásení do tejto platobnej brány poškodený predávajúci dobrovoľne zadal údaje svojej platobnej karty. Išlo o číslo platobnej karty, CVV kód, ako aj platnosť karty,“ ozrejmila Ligdayová s tým, že predávajúcemu prišla následne z banky sms s informáciou nie o vklade 70 eur, ale výbere 170 eur.  
      „Je to typickým príkladom prílišnej dôverčivosti ľudí a  neopatrnosti vzhľadom na ochranu ich osobných údajov,“ skonštatovala. Pripomenula pritom, že osobné údaje, rovnako ako údaje k osobnej platobnej karte nepatria „do rúk nikomu inému“.

foto: ttcom

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články