-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Povinnosťou vlády je zabezpečiť, aby sme mali čím kúriť, a aby nebol zlikvidovaný slovenský priemysel

HLAS nebude súhlasiť s vydaním žiadneho poslanca Národnej rady Slovenskej republiky do vyšetrovacej väzby. „Dnes nemáme žiadnu záruku, že vydávame ktoréhokoľvek poslanca do rúk spravodlivosti. Naopak, sú dôvodné podozrenia, že ho vydávame do rúk politickému revanšu,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Slovensko dnes podľa neho nie je právny štát. „Počas dvoch rokov sa ukázalo také množstvo pochybení orgánov činných v trestnom konaní, že nedávajú absolútne žiadnu záruku na nestranné a spravodlivé rozhodovanie. Stokrát zmenené výpovede nedôveryhodných kajúcnikov, 15 výrokov Ústavného súdu o porušených základných práv osôb vo väzbe či otvorené vyhrážky vládnych politikov opozícii sú jasným dôkazom, že zneužívanie trestného práva sa pre túto vládu stalo jediným spôsobom, ako sa za každú cenu udržať pri moci,“ dodal Peter Pellegrini.
Vládna koalícia potrebuje prekryť svoju totálnu neschopnosť pomôcť ľuďom pri zdražovaní a kompetentne spravovať štát. „Zatýkanie má vzbudiť zdanie, že táto vláda ešte má nejaké právo na existenciu. Preto jediné, čo potrebuje, sú televízne zábery ľudí s putami na rukách, ktoré si pred voľbami vyvesí na bilbordy. Namiesto chleba dala vláda ľuďom hry, zvrátené hry so spravodlivosťou,“ povedal Peter Pellegrini.

Povinnosťou vlády je zabezpečiť, aby sme mali čím kúriť, a aby nebol zlikvidovaný slovenský priemysel

Vláda musí podľa HLASu garantovať ľuďom energetickú bezpečnosť Slovenska, vrátane dodávok plynu. Je povinná pripraviť sa na všetky varianty tak, aby plyn na Slovensku bol.

„Zastavenie dodávok plynu by malo nedozierne dôsledky pre slovenskú ekonomiku a vážne by ohrozilo kvalitu života na Slovensku. Povinnosťou vlády a jej predsedu je zabezpečiť, aby sme mali čím kúriť a aby nebol zlikvidovaný slovenský priemysel. Nie robiť teatrálne gestá, za ktoré ich možno niekto v zahraničí potľapká po pleci, ale ktoré nemajú nič spoločné so záujmami ľudí na Slovensku,“ vyhlásil predseda HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že v otázke dodávok ruského plynu neexistuje jasný jednotný postoj Európskej únie, pretože viaceré štáty hľadajú vlastné cesty na obídenie sankcií a niektoré sú ochotné aj priamo akceptovať podmienky ruského dodávateľa. „Preto musí vláda v prvom rade hájiť slovenské národné záujmy. Premiér Heger sa chváli, že sme štvrtí na svete v pomoci Ukrajine v pomere k HDP. Už sa však nechváli tým, že sme na chvoste v mnohých ukazovateľoch, ktoré hovoria o kvalite živote občanov Slovenskej republiky. Má preto konať tak, aby sme aj v týchto rebríčkoch patrili medzi najlepších, až potom si zaslúži náš rešpekt,“ dodal Peter Pellegrini.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články