16.3 C
Nitra
utorok, 17 mája, 2022

Potreba zvyšovania platov sa týka aj zdravotníkov v ambulanciách

Potreba zvyšovania platov sa netýka len zdravotníckeho personálu v ústavných zariadeniach, ale aj zdravotníkov v ambulanciách. Pripomína to prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth.

Upozornil, že tisícky zdravotníkov pracujú v neštátnych ambulanciách, ktorých sa netýka valorizácia platov, oddlžovanie či neplatenie odvodov.
      „Už dnes tieto ambulancie nemajú dostatok zdrojov, aby mohli pokryť oprávnené platové nároky svojich zamestnancov a ostatné rastúce náklady. Strácajú konkurencieschopnosť oproti ústavným štátnym zariadeniam. Preto apelujeme na vládu, aby rozhodnutie o podpore zdravotníkov neodkladala,“ uviedol Šóth v stanovisku s tým, že potreby všetkých zdravotníkov je potrebné riešiť už teraz.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) tento týždeň v Rádiu Expres avizoval, že do pol roka by malo byť známe rozhodnutie o zvýšení platov zdravotníkov. Podotkol, že nejde o malú sumu a v rozhodovaní o verejných financiách treba byť zodpovedný. „Povedal som všetkým ministrom – urobte väčšiu inventúru,“ uviedol Heger s tým, že buď sa peniaze nájdu v úsporách, alebo sa výrazne zvýši dlh SR.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články