9.1 C
Nitra
streda, 29 marca, 2023

Poriadne drahá nevera: Príbeh Juraja, ktorého konečne prepustili z kolúznej väzby

Kauzu Juraja Majorského som začala sledovať ešte ako redaktorka denníka Plus 1 deň. Mojím prvotným kontaktom bola Barbara B., ktorá sa mi posťažovala, že jej druha držia v kolúznej väzbe napriek tomu, že je nevinný.

Poriadne drahá nevera: Príbeh Juraja, ktorého konečne prepustili z kolúznej väzby
Karin spočiatku tajila svoj románik s Jurajom. Ich spoločnú fotku vysvetľovala ako fotomontáž.

Začali sme teda s kolegami sledovať tento prípad, aby sme zistili, z čoho je vlastne Juraj Majorský obvinený a aké dôkazy sú proti nemu postavené. 11.2.2023 v sobotu sme sa mohli stretnúť s Jurajom a Barbarou prvýkrát mimo súdnej siene. Prvýkrát sme videli Juraja inak, ako v putách a Barbaru konečne ako šťastnú ženu.

„Dôvodom pre prepustenie bola skutočnosť, že v súdnom konaní boli zbytočné prieťahy, teda ďalšie trvanie väzby bolo nezákonné,“ vysvetlil Jurajov advokát. Barbara si užíva, že má doma po čase zase chlapskú ruku, že jej Juraj pomáha s prácami okolo domu, či na záhrade. Chodia spolu na výlety a do kostola a vynahrádzajú si časy, kedy nemohli byť spolu.

Ako sa to vlastne začalo?

Na počiatku celej ich kalvárie bola Barbara, ktorá sa v čase pandémie zoznámila s Karin K. Obe venčili svojich psíkov a Karin bola vraj v tom čase sladká ako med. Od dôverčivej Barbary vymámila aj citlivé informácie o jej zdravotnom stave. A keď sa nová kamarátka posťažovala Barbare, že vo svojej výrobni bagiet nemá šoféra, Barbara jej sama odporučila svojho druha Juraja na výpomoc. Tak sa stal Juraj postupne Karininým šoférom aj robotníkom zadarmo, aj milencom. Karin pritom mala po svojom boku dospelého syna, brata dvojča, aj dlhoročného druha Láďu, s ktorým žila v otvorenom partnerstve. Láďa jej robil zadarmo účtovníctvo a pomáhal jej aj finančne s krachujúcim podnikaním.

Karin poprepúšťala všetkých zamestnancov a Juraj sa stal jej jediným robotníkom za jedlo a strechu nad hlavou. Keď Karin túžila byť s Láďom, tak Juraja vyhodila. A potom ho zase volala naspäť. Spočiatku sa k nízkej a štíhlej blondínke vracal z lásky, postupne však podliehal manipuláciám a vydieraniu. Spätne si Juraj s Barbarou uvedomujú, akoby cieľom týchto opakovaných návratov bolo donútiť Juraja, nech si ku Karin nanosí čím viac hnuteľných vecí. „Tú kosačku som mu už nechcela dať,“ spomína Barbara na vtedajšie dianie. Dvojica spomína, akoby ich naschvál chceli oddeliť a nechať Barbaru opustenú, možno aj nahnevanú na Juraja.

Poriadne drahá nevera: Príbeh Juraja, ktorého konečne prepustili z kolúznej väzby
Juraj ukázal jazvu, ktorá vznikla, keď ho Karin strčila a porezal si ruku na rozbitom skle.

Juraj Majorský rozpráva tichým a pokojným hlasom. Úplne inak, než ako by ste si predstavovali agresora, čo Karin, podľa jej výpovede „udieral päsťami do tváre a kopal po celom tele.“ Juraj monotónnym hlasom číta početné správy, čo dostal od Láďu a od Karin. Tie Láďove správy sú plné prešpekulovanosti a rafinovanosti. Akoby sa snažil od Juraja mámiť konkrétne informácie, no pritom si bol veľmi dobre vedomý, že táto komunikácia sa raz môže rozoberať povedzme aj na súde. Karinina komunikácia je už pestrejšia. Raz Juraja volá Jurko, inokedy mu nadáva do hlupákov, či ho volá znovu k sebe.

Karinine ťažké obvinenia nie sú dostatočne podložené dôkazmi

Milenka Karin, chránená tromi silnými chlapmi obviňuje Juraja, že ju údajne fyzicky aj psychicky týral, že je mlátil hlava-nehlava. Avšak u lekára bola jediný krát a ukázala mu jedinú modrinu na stehne. Juraj mi túto sobotu pri Dunaji už so smiechom hovorí, ako sa na tomto s väzňami smiali. Že všetka tá brutálna bitka sa mala skoncentrovať do jedinej modriny na stehne. Je to proste nonsens. Brutálne bitky majú svoje následky v podobe modrín a zlomenín. A sebavedomá podnikateľka s tromi ochrancami má pramálo dôvodov nechať sa mlátiť ako žito od milenca, ktorého pozná pár mesiacov.

O čo vlastne išlo v tejto kauze?

Juraj a Barbara doteraz celkom dobre nechápu, o čo sa vlastne Láďa s Karin usilovali. Juraj bol spočiatku do Karin zamilovaný, ale veľmi rýchlo pochopil, že táto blonďatá kráska nie je žiadne neviniatko. Mladosť trávila v polepšovni, holdovala alkoholu, krachovalo jej podnikanie a prichádzala aj o byt, na ktorý nezvládala platiť hypotéku. Na Juraja vraj mala divné otázky týkajúce sa Barbarinho rodinného domu. Či je napísaný na Barbaru a či má na ňom hypotéku. A Juraj tvrdí, že vyslovila aj šokujúcu vetu, že ona Barbaru doženie k samovražde. Samotné Jurajovo zatýkanie prebehlo hekticky. Dunajskostredský policajt údajne Barbare vynadal a strčil ju na zem. „A ja som s tým nemohol nič robiť,“ spomína Juraj.

Juraj Majorský strávil v kolúznej väzbe celkovo 15 a pol mesiaca. Za ten čas Barbaru vyhľadali dvaja podvodníci. Jeden z nich je aj mediálne známy. Polícia po Jakubovi S. vyhlásila pátranie, ktoré však vzápätí stiahla. Jakub okradol Barbaru o nejaké cennosti a ona doteraz žije s podozrením, že tip na ňu musel dostať od Karin. Ďalší podvod je však ešte závažnejší. Tento druhý chlapík si vyhľadal Barbaru s tým, že je Jurajov kamarát a požičal si auto, ktoré jej doteraz nevrátil.

Juraj sa rozhodol šíriť dobro

Juraj sa v kolúznej väzbe upevnil vo viere. Síce nechce, aby ste naňho odteraz hľadeli, ako na nejakého náboženského fanatika, ale päťkrát si tam prečítal celú Bibliu a odteraz konzultuje svoje kroky aj s bratom Jánom, ktorý navštevuje väznice, aby väzňom dodával duchovnú oporu. Prosto Juraj pochopil, že zhrešil smilstvom a za tento hriech si aj zaslúžil boží trest. Argumentuje citátmi z Biblie a ako konkrétne kroky si vybral prácu, v ktorej môže pomáhať ľuďom. Rozhodol sa tiež, že v prípade celkového oslobodenia spod obžaloby a priznaní finančnej náhrady za protiprávnu väzbu, svoju tretinu by poskytol na charitatívny účel. Zvyšné dve tretiny by rozdelil medzi Barbaru a svoju dcéru z prvého manželstva.

V Leopoldove sedel s mediálne známymi obžalovanými

Juraj Majorský sedel v kolúznej väzbe. Dôvodom bolo, že údajne cvičil Karin aj Barbaru vo výpovedi a tak sa chcelo zabrániť, aby mohol ovplyvňovať svedkov. V takejto kolúznej väzbe skončil aj Roman Brenčič, ktorého obviňujú z podpálenia stodoly starostu Mariánky, či Milan Mihálik, bývalý vyšetrovateľ Naka. Majorský na bývalých spoluväzňov spomína v dobrom. S Mihálikom hrali každý deň šach, či stolný tenis. „On tam pravidelne cvičil, robil stojku na rukách. Dokonca na jednej ruke,“ spomína Majorský. Brenčiča spoznal ako otca dvoch maloletých detí s finančnými problémami. So spoluväzňami Juraj konzultoval aj vlastný prípad. A uvedomil si, že ku Karin sa už nemôže ani priblížiť. Aby náhodou jeho prítomnosť zase raz nezneužila.

Údajná poškodená

V záujme novinárskej nestrannosti samozrejme priestor na vyjadrenie dostáva aj opačná strana. Teda v tomto prípade Karin a Láďa. Táto dvojica si však neželala čokoľvek komentovať do médií. Ich jedinou starosťou bolo, aby sa verejnosť dozvedela čo najmenej. Ich advokát protestoval proti prítomnosti médií a oháňal sa argumentom o údajnej retraumatizácii obete. Jurajov obhajca si však myslí, že Karin žiadna obeť nie je.

Karin sa vraj na poslednom pojednávaní správala hystericky a kričala aj na Jurajovho obhajcu. V samotných psychických posudkoch nenašli na Karin žiadny posttraumatický syndróm, ani syndróm týranej ženy. „Nás oklamala, ale psychologičku sa jej už nepodarilo oklamať,“ myslí si Barbara. Kauza Juraja Majorského ešte stále nie je uzavretá. 20.3.2023 v pondelok prebehne ďalšie pojednávanie vo veci týrania. Tentokrát má byť vypočutý Karinin dospelý syn. Juraj sa už o priebeh pojednávania neobáva, keďže mladík aj pred vyšetrovateľom vypovedal, že žiadne fyzické násilie si nevšimol a nevidel.

Tento prípad som konzultovala aj s psychologičkou z krízového centra, ktoré pomáha obetiam domáceho násilia. Pýtala som sa psychologičky, ako je možné, že by niektoré ženy obviňovali svojho partnera z týrania, aj keď k nemu reálne nedochádzalo. Psychologička poukázala na zaujímavý fakt, že niektoré ženy si zamieňajú konfliktný vzťah s týraním. O konfliktný vzťah medzi Jurajom a Karin nepochybne šlo. Susedia sa sťažovali na večný hluk, v domácnosti úradoval alkohol a samotná Karin bola aj podľa psychologického posudku tá, ktorá aj sama vyvolávala konflikty. Aj jazva na Jurajovej ruke vypovedá, že jej správanie k nemu bolo vyslovene agresívne. Podľa psychologičky z krízového centra dokážu viesť silné ženy harmonické vzťahy, ak si nájdu poddajného muža. Ak sa však stretnú dve dominantné osobnosti, tak tam môže dochádzať ku konfliktom, čo bol nepochybne aj prípad krachujúcej podnikateľky a jej milenca.

Renáta Bogdániová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x