15.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Ponuka pre lekárov: Na chod a modernizáciu ambulancií môžete získať zaujímavú dotáciu z NSK

Dotáciu v hodnote 40.000 eur môžu od Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) získať lekári na chod svojich ambulancií. Požiadať o jej poskytnutie môžu do 13. marca, na investícii sa však musia podieľať päťpercentným spolufinancovaním.

Dotácie majú pomôcť predovšetkým začínajúcim lekárom, ktorí zriaďujú novú ambulanciu v oblasti s nedostatočnou zdravotnou starostlivosťou.

MUDr. Marián Šóth: Ak budú musieť pacienti lieky zháňať u špecialistov, zhorší sa ich dostupnosť

Požiadať o ňu môžu aj lekári, ktorí preberajú alebo obnovujú činnosť ambulancie po lekárovi, ktorý ukončil činnosť alebo odišiel do dôchodku. „Uvedené typy ambulancií sa musia nachádzať v oblasti s nedostatkom lekárov v odboroch všeobecné lekárstvo, pediatria a dorastové lekárstvo a zubné lekárstvo,“ uviedol NSK.

Ponuka pre lekárov: Na chod a modernizáciu ambulancií môžete získať zaujímavú dotáciu z NSK

Kraj chce pomocou dotácií prilákať lekárov do regiónov, kde sú zdravotnícke služby poskytované iba obmedzene alebo chýbajú úplne. „Lekárov máme skutočný nedostatok a tí, ktorí v ambulanciách pôsobia, sú už často vo vyššom veku. Situácia v menších a vidieckych regiónoch môže byť čoskoro kritická,“ uviedol pred časom predseda NSK Milan Belica.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články