7.6 C
Nitra
štvrtok, 30 marca, 2023

Pomôžte Ukrajincom v Nitre: Potrebné sú potraviny a drogéria

Matracov je už dostatok. Mesto teraz zháňa potraviny a drogériu. Materiálna a potravinová pomoc poputuje ukrajinským vojnovým utečencom, ktorí v Nitre našli útočisko. Odovzdať veci môžu ľudia dvakrát do týždňa.

Pomôžte Ukrajincom v Nitre: Potrebné sú potraviny a drogéria

Nitrania prejavili solidaritu voči ľuďom postihnutým vojnovým konfliktom okamžite. Svoje sily spojili neziskovky, súkromný sektor, bežní ľudia a samosprávy. Počas marca ľudia, okrem iného, odovzdali desiatky matracov, ktoré poslúžili pri zriadení núdzového ubytovania v bývalej základnej škole na Levickej ulici. Centrum pokryje kapacity pre približne 150 ľudí, ktorí potrebujú krátkodobé ubytovanie.

Pomôžte Ukrajincom v Nitre: Potrebné sú potraviny a drogéria

Zbierka v Kultúrnom centre Zobor pokračuje aj naďalej. Aktuálne radnica vyzýva na pomoc s jedlom a hygienickými potrebami. Potrebné sú trvanlivé potraviny pre dospelých a pre deti do 10 rokov ako sunar, výživa, piškóty či kojenecká voda.

Ľudia môžu odovzdať aj hygienické potreby pre dospelých ako toaletný papier, tekuté mydlá, dezinfekciu, zubné pasty, kefky, papierové vreckovky a plienky či detské utierky.

Tieto veci je možné doručiť do Kultúrneho centra Zobor na Svätourbanskej 31 dvakrát do týždňa – v stredu od 9:00 do 19:00 a vo štvrtok od 9:00 do 17:00.

text:Lenka Mareková, odbor komunikácie a propagácie

foto: Roman Oravec, odbor komunikácie a propagácie

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články