13.1 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Politici nechcú oznamovať zlé správy, aby im neklesli preferencie, hovorí poslankyňa Monika KOZELOVÁ (OĽANO)

Vyštudovala filmovú katedru VŠMU a mimoriadne štúdium žurnalistiky v Bratislave. Má veľmi pozitívny vzťah k Nitre, najmä kvôli divadlu, do ktorého ju naučil chodiť jej najbližší spolupracovník, slávny Jozef Bednárik. S Nitrou ju spája aj skupina Horkýže slíže. Režírovala ich prvé dva klipy – Horí ti maštaľ a Gilotína. Za ten druhý boli dokonca nominovaní na klip roka. Ja osobne som s ňou do kontaktu prišla, keď sa mimoriadne vášnivo angažovala v ochrane zvierat a pozorne ju sledujem aj odvtedy, čo vstúpila do veľkej politiky. Poslankyňa NR SR za OĽANO Monika KOZELOVÁ.

Politici nechcú oznamovať zlé správy, aby im neklesli preferencie, hovorí poslankyňa Monika KOZELOVÁ (OĽANO)
Monika s Jozefom Bednárikom

Prečo ste napokon zakotvili v parlamente, ako ste sa dostali k Igorovi Matovičovi na kandidátku OĽANO? 

Na kandidátku OĽANO ma oslovil súčasný predseda poslaneckého Klubu Michal Šipoš a aktuálny šéf úradu vlády Július Jakab. Poznali sme sa z predchádzajúceho volebného obdobia, keď som ešte v tíme SaS spolu s Natáliou Blahovou riešila otázky detí a pomáhala viesť mítingy po celom Slovensku. To zakotvenie v parlamente som zvažovala až do poslednej minúty, kedy sa odovzdávali kandidátky. Dokonca som si ani nemyslela, že sa do parlamentu dostanem. Ale možnosť tvoriť zákony, to bolo to, čo napokon prevážilo, lebo nech som robila čo som robila, z ulice to nešlo. Navyše som bola nahnevaná na to, ako sa v tejto krajine kradlo a ľudia ledva prežívali. Dlho som sa totiž venovala pomoci matiek na ulici.

Politici nechcú oznamovať zlé správy, aby im neklesli preferencie, hovorí poslankyňa Monika KOZELOVÁ (OĽANO)
Monika Kozelová

Ešte stále súhlasíte so všetkým, čo navrhne a povie?

So všetkým nie, ale s veľa vecami áno. Vidím aj druhú stranu mince, aj tam, kde mnohí vidieť nechcú a zatvárajú si oči. Tú revoltu a funkciu zametača mnohí nechávajú práve na neho. Vypuklé to je práve cez pandémiu. Mnohí politici sa boja hovoriť ľuďom pravdu o situácii napríklad v nemocniciach. Nechcú im oznamovať zlé správy, aby im neklesli preferencie. Na vláde či koaličnej rade povedia jedno, potom utekajú pred novinárov, aby tam boli prví a novinárom oznámia, že vláda sa rozhodla, ale oni s tým nesúhlasia. Aj keď za zatvorenými dverami hovoria niečo iné. Hovoria len to, čo chcú ľudia počuť, aj keď je to proti ľuďom samotným. Ale hlavné je, že percentá idú hore. A potom mantry. tie sú tu zažité. Mantra o psychopatovi sa tu skloňuje od prvého dňa. Vyslovil ju Fico, Pellegrini, Mazurek, Kotleba.

Zdenka Wenzlová ŠVÁBEKOVÁ: Bojujeme za práva zvierat a človeka nechávame zomierať v kanáli ako krysu

Pred novinármi, v pléne, pred ľuďmi. Do toho oznamovanie zlých správ ľuďom, ktoré nikto iný nechcel národu oznamovať, tu musím vyzdvihnúť tých, čo sa k nemu postavili aj v týchto časoch – Milan Krajniak, Veronika Remišová obvykle, a netvor je na svete. Igor Matovič a Ján Mikas sa stali pomaly stvoriteľmi pandémie. A zúfalí ľudia potrebujú niekoho, na koho by túto celosvetovú vojnu s vírusom zvalili. Na koho by všetko nahádzali. Tí, čo sú na druhej strane mince vedia, že ani oni by jednotlivé kroky nerobili inak, ale vyhovuje im mať niekoho, na koho budú ukazovať – to my nie, to on. Aj keď nechali túto krajinu vybrakovanú a peniaze rozkradnuté. Ja si dobre pamätám, ako vláda po nástupe zúfalo hľadala peniaze, aby mohla nakúpiť rúška a obleky aspoň pre zdravotníkov. To by bolo rozprávanie na dlho. A áno, nesúhlasím s tým, ako občas Igor Matovič hovorí, sústreďujem sa na to, čo hovorí. A častokrát sa mi stalo, že som sa pristihla, ako sa mi zdali niektoré veci nereálne, až vymyslené a po dvoch týždňoch som pochopila, že mal pravdu. 

Viac sa dozviete v rozhovore s poslankyňou NR SR za OĽANO Monikou Kozelovou: Monika KOZELOVÁ: Dobre si pamätám, ako vláda po nástupe zúfalo hľadala peniaze, aby mohla nakúpiť rúška a obleky aspoň pre zdravotníkov

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články