-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Polícia rieši ďalší prípad obchodovania s ľuďmi

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície rieši ďalší prípad obchodovania s ľuďmi. Obete mali byť nútené pracovať len za trochu jedla a vody šesť dní v týždni niekoľko mesiacov. TASR o tom informoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Vyšetrovateľ už obvinil zo zločinu obchodovania s ľuďmi 30-ročného Andrea K. z trebišovského okresu. Ten mal zlákať štyroch mužov z okresu na „dobre platenú prácu“ v Českej republike.

Majiteľ modelingovej agentúry obžalovaný zo sexuálneho násilia je na SLOBODE. Kto je na strane obetí?!
      

Obvinený mal svoje obete odviezť osobným vozidlom a ubytovať na ubytovni. Niekoľko mesiacov mali za neho pracovať na stavbe šesť dní v týždni od pondelka do soboty. Za odpracované hodiny nemali dostať žiadne peniaze. Tie mal obvinený nahádzať do hracích automatov a míňať na drogy.

Polícia rieši ďalší prípad obchodovania s ľuďmi
Foto: Archív NN

„Po práci ich mal odvážať na ubytovňu, kde ich mal zamykať, aby nemohli odísť. Keď im aj dovolil ísť von, tak len pred ubytovňu, kde ich mal celý čas sledovať. Stravu im mal dávať na prídel, a to len raz denne v podobe klobásy a chleba. To ich donútilo chodiť po kontajneroch, kde hľadali zvyšky potravy. Pitný režim mali zabezpečený prístupom na WC, kde bola tečúca voda,“ opísal Slivka.

Obvinený mal zároveň svoje obete zastrašovať, fyzicky napádať a biť. „Podľa zistení vyšetrovateľa nechýbali ani vyhrážky obvineného so zbraňou, že ich postrieľa. Po užití drog mal byť agresívny, vyťahovať pred nimi pištoľ, strieľať s ňou do vzduchu alebo im ju prikladať k hlave,“ dodal Slivka.
      Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Stíhaný je na slobode.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články