13.1 C
Nitra
pondelok, 3 októbra, 2022

Polícia obvinila kajúcnikov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu

Podľa portálu tvnoviny.sk mali Ľudovíta M. zadržať pre krivú výpoveď a prísahu, Borisa B. pre krivé obvinenie, prísahu a výpoveď.

Polícia zadržala bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. a bývalého námestníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Borisa Beňu. Upozornil na to portál tvnoviny.sk.

Krajská prokuratúra v Bratislave potvrdila, že vyšetrovateľ Policajného zboru dnes zadržal dve obvinené osoby pre trestnú činnosť proti poriadku vo verejných veciach. Vzhľadom na počiatočné štádium trestného konania nie je možné v súčasnosti poskytnúť bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu účelu trestného konania.

Polícia obvinila kajúcnikov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu
Zdroj:nn

Podľa portálu tvnoviny.sk mali Ľudovíta Makóa zadržať pre krivú výpoveď a prísahu, Borisa Beňu pre krivé obvinenie, prísahu a výpoveď. Prípad sa má týkať skutku, pre ktorý sú obvinení bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský a podnikateľ Zoroslav Kollár. 

Obhajca Borisa B. Peter Kubina považuje obvinenie a trestné stíhanie za účelovo vyfabrikované a nezákonné. 

„Hlavným účelom pravdepodobne je vytvoriť kulisy a zámienku pre generálnu prokuratúru na opätovné zrušenie obvinenia vzneseného voči osobe V. P. podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, pretože toto stíhanie sa po jeho prvom zrušení obnovilo a ďalej prebieha,“ skonštatoval na sociálnej sieti. Vedľajší účel vidí v odstrašení a znechutení všetkých, ktorí v poslednom období vypovedajú o závažnej korupčnej a organizovanej trestnej činnosti.

Vladimíra Pčolinského vyšetruje NAKA pre korupciu. S Beňom mali za úplatok vo výške 40-tisíc eur zastaviť odpočúvanie a rozpracovanie milionára Zoroslava Kollára. Peniaze si mali rovným dielom rozdeliť. Boris Beňa začal spolupracovať s políciou. V prípade vypovedal aj bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó.

Minulý rok generálny prokurátor toto trestné konanie zrušil, neskôr znova bývalého šéfa SIS obvinili znova.

Kauza Pčolinského je známa aj pre spustenie vojny v polícii. Minulý týždeň Najvyšší súd právoplatne rozhodol o vine šéfa kontrarozviedky SIS Petra Gašparoviča, kde ako kľúčových svedkov uznal práve Beňu a Makóa.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články