18.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Policajti: Bujarý alkoholický večierok počas prísnych protipandemických opatrení

Správu o tom, že si bratislavskí policajti doslova užívali protipandemické opatrenia tým absolútne najnevhodnejším spôsobom, priniesli dnes aktuality.sk.

Policajti: Bujarý alkoholický večierok počas prísnych protipandemických opatrení
Zdroj: aktuality.sk

Na zázname má byť zástupca veliteľa bratislavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky a veliteľ jednej z čiat. Práve na tento útvar prichádzali anonymy už v minulosti. Hovorili o nezákonných lustráciách, mobingu a bossingu.

Bujarý alkoholický večierok v čase prísnych protipandemických opatrení či hokejový zápas na Playstation v pracovnom čase. To ukazujú videá, ktoré mali zhotoviť policajti z bratislavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky priamo na útvare (videá nájdete nižšie v článku). Na zázname pritom nemajú byť radoví policajti, ale priamo vedúci funkcionári.

Video je súčasťou anonymného podania adresovaného médiám, policajnému prezidentovi Petrovi Kovaříkovi a policajnej inšpekcii.

Súčasťou podnetu bolo aj video, ktoré by mohlo zachytávať vianočný či silvestrovský večierok. Malo totiž vzniknúť v čase najprísnejších protipandemických opatrení, keď platil zákaz vychádzania a zhromažďovania.

Minimálne jedna zo zachytených osôb je zjavne pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok. Na zázname vidno, ako s výkrikom „bomba“ hádže po kolegoch v kancelárii nejaké elektronické zariadenie a potom sa smeje na chodbe tak, že ledva stojí na nohách. 

„Na videu sú samozrejme zachytení zase tí istí nedotknuteľní, ktorí si myslia, že okolo nich sa točí celý svet a môžu si robiť čo chcú. Takéto správanie sa funkcionárov, ktorí si z útvaru PMJ urobili doslova šenk, je absolútny vrchol úbohosti. Nehovoriac o tom, že po takýchto večierkoch slúžia aj na druhý deň ešte s alkoholom v krvi,“ píšu autori podnetu.

Celý článok nájdete na aktuality.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články