9.8 C
Nitra
streda, 28 septembra, 2022

Poliaci spravili parádny krok pre pomoc ľuďom. O takomto niečom naši „mocní“ ani len neuvažujú!

Na Slovensku sa zvykne hovoriť – Reči sa vravia, chlieb sa je. Nuž a naši (ne)milovaní politici toho už toľko navraveli, že niektorým Slovákom už ani na ten chleba nezostáva. A to preto, že im zdraželo už azda úplne všetko. Lenže je tu aj krajina zázrakov, ktorá sa pozerá na svoj národ a snaží sa mu aspoň trochu bpomôcť.

Pýtate sa, ktorá že je to tá krajina zázrakov? Nuž Poľsko. Jeho politici sa totiž rozhodli, že pri mohutnom zdražovaní sa pozrie na niečo, čím by mohli ľuďom pomôcť. A ajhľa, na niečo prišli. Predseda Život Národná strana a poslanec parlamentu Tomáš Taraba v statuse píše, že Polici sa „pohrali“ s DPH, ktorú na istý čas na potraviny zrušili celkom a na benzín výrazne znížili. Na rozdiel od Slovenska, ktorého mocipáni o takom niečom ani len neuvažujú.

V tejto hnusnej liberálnej vláde len ruka ruku myje

„Poľsko zrušilo najamorálnejšiu daň na svete – DPH na potraviny. Je to daň, ktorá ľuďom, čo majú už raz zdanený príjem, predražuje potraviny a jedlo len tak. Poliaci sa rozhodli dať na potraviny nulovú DPH a na pohonné hmoty ju znížili na 8%. Je to ich boj proti inflácii,“ píše v úbvode statusu Taraba, ktorý ešte dodáva: „Na Slovensku sa vláda odmieta o tejto téme s opozíciou baviť. V decembri sme zvolávali mimoriadnu schôdzu k zdražovaniu. Koalícia sa o tom odmietla baviť. Najsociálnejšia politika je dať ľuďom prácu a najlepšia daňová reforma je eliminovať DPH.“ Prirodzene, tieto jeho slová nezostali bez odozvy u ľudí, ktorí toho celého tu majú už plné zuby. „Viete, pán Taraba, múdry človek počúva skúseného, hlupák neznalý buď neurobí nič, alebo urobí zle. Mnoho ekonómov upozorňuje na sociálne výbuchy v spoločnosti. Keď si šaškovia vo vláde myslia, že silové zložky ich ochránia. Položme si otázku, nemajú aj oni rodiny, priateľov, atď…? Majú, nuž poučme sa od iných krajín napr. taká Venezuela. Nuž nechajme sa prekvapiť kto bude utekať ako prvý. Ja už jeden typ mám,“ napísala v diskusii Lucia Bylinkáreň.

Premiér Eduard Heger ODMIETOL zníženie DPH pre gastrosektor

„Darmo. Keď raz slúžia niekomu inému, tak musia počúvať… Sú to zapredanci. Ak po tomto všetkom čo tu napáchali, sa nájdu takí, čo sa ich zastávajú a ešte ich budú voliť znova, mali by odovzdať minimálne občiansky preukaz… Lebo kvôli 700-tisíc ľuďom, ktorí sa nechali oblbnúť tromi videjkami, teraz trpíme na Slovensku azda všetci. V tejto hnusnej liberálnej vláde len ruka ruku myje…,“ konštatuje Tomáš Greššák. „Ako sa môžu na Slovenskú baviť o DPH keď nevedia ani výšku DPH. Viď Verona, odborníčka na teplú vodu. Túto koaličnú bandu špinavých nenažratých prasiat nezaujímajú občania iba ich kšefty a gágory. Už aby tí špinavci boli preč,“ pridáva sa Lilianka Lilková. „A to v Poľsku neexistuje asi ani Covid. Nikde žiadne handry na ústach, žiadne podmienené vstupy niekam negatívnym testom alebo nebodaj covid pasom. Ako keby bolo Poľsko na inej planéte,“ prízvukuje Jenny Jana Jane.

Ľuboš Jančík z Bruselu: Krajiny EÚ si budú môcť zaviesť jednu super zníženú sadzbu vo výške menej ako 5 percent a jednu takzvanú „nulovú sadzbu“

Fínsko uvažuje o úplnom zrušení DPH na potraviny

„Ako však napr. nám zvýšili dôchodky… Úžasné, skvelé, neviem prečo sa sťažovať! Za tých 2,50 eura navyše. Veď to je AŽ 10 vajec a jeden chleba mesačne… Jupiiiii, no neteš sa zvyšovaniu dôchodkov… A za tie zvyšné centy si slovenský dôchodca kúpi sviečku, aby si mal nad čím robiť volské oká keď ho odpoja od nezaplatenej elektriny… Neviem, či z tých 2,50 eur mesačne ešte aj neodloží medzi úspory! Slovensko je jedna veľká HANBA!!!!! Nie že na pandémiu, ale hladom tu budeme padať…,“ hnevá sa Xea Rusam. „Zrušili daň na základné potraviny, pred tým boli vo výške 5%, a je to na obmedzený čas  šesť mesiacov kvôli vysokej inflácii. Zaujímavé je i to, že Fínsko uvažuje o úplnom zrušení DPH na potraviny,“ pridáva sa Katarína Kratochvílová. „Poliaci sú ľudskí, pracovití, a majú záujem o poľských ľudí. Naším toto všetko chýba,“ skonštatovala Marta Hyhuly.

„Poľsko aj počas predošlej krízy v 2008 keď všetkým v Európe padali trhy a hospodárstva ako jediná krajina skončilo s ekonomickým rastom. V Poľsku nezaviedli selekciu obyvateľstva na očkovaných a neočkovaných, ale selekciu na chronicky chorých, ktorých obvodní lekári dostali za úlohu kontaktovať a informovať a na zdravých, preto dnes Poliaci nenosia náhubky a majú všetko už rok otvorené. Ale my, my sme ovčí národ, trošku si pobékame, zanadávame ale pekne v šíku nasledujeme najväčších baranov v stáde. Treba si priznať dosť ošklivé priznanie, sme hlúpy národ. Len toto priznanie, sebakritika a uvedomenie si, nás môže zbaviť oťaží a riadne sa vysporiadať s minulosťou aj s prítomnosťou. Ale máme na to rozum a gule?“ pýta sa Peťo Olušák. „Budem nútený chodiť na nákupy a tankovanie do Poľska. Ešteže to mám kúsok. Podporím poľskú krajinu. Keď moja krajina moje peniaze nechce,“ odkazuje Peter Kondek.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články