2.1 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Pokuta za NENOSENIE rúška? RÚVZ konanie vo veci Erika Blaška ZASTAVIL

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Nitra vydal rozhodnutie, ktorým uznal vinným účastníka konanie (Erika Blaška) zo spáchania priestupku na úseku verejného zdravotníctva, ktorého sa mal dopustiť 5.12.2020.

Ako sa píše v odôvodnení, Erik sa mal pohybovať v Nitre na Svätoplukovom námestí bez prekrytia horných dýchacích ciest rúškom alebo inou vhodnou náhradou. Svojim konaním porušil vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR č.11/2020 (v dokumente) V.v., ktorou sa nariadili opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.

Opäť Covid: Česká vláda urobila za pandémiou bodku. Budú hnaní na zodpovednosť tí, ktorí ju zneužili?

Za spáchaný priestupok dostal účastník konania pokutu 250 eur, a 16 eur ako trovy konania. Erik Blaško sa voči tomuto rozhodnutiu odvolal a z dôvodu, že o podanom odvolaní nebolo rozhodnuté v stanovenej lehote dvoch rokov od jeho spáchania, zodpovednosť účastníka konania za priestupok zanikla a konanie sa vo veci zastavuje.

Prečítajte si celé upovedomenie o zastavení konania:

Pokuta za NENOSENIE rúška? RÚVZ konanie vo veci Erika Blaška ZASTAVIL
Pokuta za NENOSENIE rúška? RÚVZ konanie vo veci Erika Blaška ZASTAVIL

(hďu, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x