1.3 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Podnikatelia zasiahnutí treťou vlnou môžu žiadať o dotáciu na nájomné

Ministerstvo hospodárstva SR opäť spúšťa vyplácanie dotácií na nájomné. Prevádzky, ktoré boli povinne zatvorené, alebo bolo obmedzené ich fungovanie počas tretej vlny pandémie, už môžu podávať elektronické žiadosti. Oprávnenými žiadateľmi o dotáciu sú opäť nájomcovia, ktorí o peniaze budú žiadať prostredníctvom prenajímateľov, uviedlo v piatok Ministerstvo hospodárstva SR. 

„Doteraz rezort hospodárstva vyplatil na dotáciách na nájomné 147 miliónov eur. Pomoc bola vyhodnotená ako jedna z najefektívnejších a verím, že tomu bude tak aj teraz,“ uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Upozornil, že pri náznaku podvodného konania dotáciu rezort neschváli a postúpi ju príslušným orgánom. „Voči podvodníkom sme nekompromisní, priživovanie sa na pomoci je neakceptovateľné,“ tvrdí Sulík.

Štát prispeje na nájomné vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom. Najviac však vo výške 50 % nájomného za obdobie sťaženého užívania. Ak sa prenajímateľ a nájomca dohodnú na nižšej zľave, nájomca bude mať možnosť zaplatiť toto nájomné v rovnako vysokých pravidelných mesačných splátkach do 48 mesiacov. Podnikatelia môžu o dotácie žiadať do 28. februára 2022.  

Zdroj: TASR

Foto:

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články