-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Podľa Fica je evidentné, že Sulík ustupuje pod tlakom osvedčených vydieračských metód Matoviča s Lipšicom

Predseda strany SMER – SD Robert Fico na dnešnej tlačovej besede sa vyjadril k aktuálnej politickej situácii na Slovensku.

Krajina je, podľa jeho slov, v situácii, kedy hovoriť o demokracii je nemožné. Zopakoval postoj strany, že poslanci boli pripravení rokovať o podpore štátneho rozpočtu s určitými úpravami za predpokladu, že by bol schválený ústavný zákon, ktorý by zmenil ústavu a umožnilo by sa konanie predčasných parlamentných volieb. Toto si však naša vláda predstaviť nevie. Ich základná metóda fungovania je totiž vydieranie. Pripomenul, že minister Mikulec na poslednom odvolávaní nepadol o tri hlasy. Sme rodina vyhlasovala, že doručí toľko poslancov, koľko SaS.

„Krátko pred odvolávaním Mikulca došlo k opätovnému obvineniu ľudí spojených s kauzou Gorila, avšak medzi týmito ľuďmi nebol súčasný minister práce, rodiny a sociálnych vecí Krajniak. V Sme rodina veľmi rýchlo pochopili, o čo ide, dokonca aj tí, čo chceli robiť v deň odvolávania Mikulca tlačovú konferenciu proti nemu, neprišli do práce a samotný klub Sme rodina nakoniec poskytol tri alebo štyri hlasy na odvolanie. Keby bol býval splnil sľub Sme rodina, minister Mikulec by bol padol už vtedy pri individuálnom odvolávaní,“ povedal R. Fico. Ide teda o typické metódy vydierania, ktoré Matovič s Lipšicom používajú v praxi úplne bežne.

Prečo teda dnes zrazu SaS zmenila názor na rozpočet a prečo zrazu hovoria o tom, že sú pripravení podporiť novú „76“? Minulý týždeň celá SaS zahlasovala za pád vlády E. Hegera. Pred tým ešte sa SaS stavala k rozpočtu totálne odmietavo, kedy R. Sulík povedal, že „my nemáme dôvod rokovať o takomto rozpočte. Ten rozpočet je katastrofa“. Dodal, že mu prekáža vysoký deficit a neexistencia výdavkových limitov. R. Fico si stojí za svojimi slovami, keď hovorí, že bola použitá metóda vydierania. Už vo štvrtok po odvolaní vlády Matovič začal hovoriť o tom, že Sulík je skorumpovaný a že niekedy v marci poskytne dôkazy. Podľa všetkého ide o prvý pokus zastrašiť Sulíka a „prinútiť“ ho podporiť rozpočet.

„Keďže tieto reči nezabrali, tak v utorok ráno, 20. decembra, NAKA o piatej hodine ráno so súhlasom Úradu špeciálnej prokuratúry vykopla dvere, zadržala a obvinila z ekonomickej trestnej činnosti týchto ľudí: Peter Moťovský, Miloš Minarič, Peter Horváth, Alžbeta Tóthová, Ivan Bzdušek, Ladislav Lengyel, Atilla Kovačič. Ide o úplne neznáme mená, ale keď si päť mien z týchto siedmich vyberieme a pozrieme sa na nich bližšie, zistíte, že ide o blízkych ľudí, dvoch dôležitých osôb v pozadí Richarda Sulíka podnikateľa Jána Sabola a pána Oszkára Világiho,“ priblížil Robert Fico.

YouTube video

Pán Sabol je podnikateľ a mimoriadne dôležitá osoba v blízkosti R. Sulíka. Mal pomáhať SaS pri tvorbe Stanov strany. Navyše keď išlo o spotrebnú daň z liehu, Richard Sulík mal problém, lebo pán Sabol má St. Nicolaus. Od roku 2020 sedí v predstavenstve elektrární pán Radoslav Zigo, päť rokov pracoval v právnickej firme O. Világiho a je to nominant R. Sulíka. A ľudia, ktorí boli v utorok zatknutí, sú priamo napojení na firmy pána Sabola a Világiho. Matovič s Lipšicom sa teda rozhodli poslať Sulíkovi odkaz, že buď podporí rozpočet a podporí novú vládu alebo päť ľudí najpodstatnejších zo Sulíkovho pozadia budú vzatí do väzby a začnú rozprávať. Sulík pochopil, že je lepšie pred verejnosťou vyzerať ako idiot ako vystaviť svojich blízkych ľudí väzobnému stíhaniu, a títo obvinení boli prepustení.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články