24.2 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Podcasty Nitra 2026: Kam by vás pozvala KATARZIA ?

Nitra má historickú šancu stať sa Európskym hlavným mestom kultúry v roku 2026. Za kandidatúrou na tento titul stojí tím Nitra 2026, ktorý prináša obyvateľom Nitry nový formát – rozhovory s úspešnými Nitrančanmi v podobe podcastu.

Podcasty Nitra 2026: Kam by vás pozvala KATARZIA ?


Podcast je čoraz populárnejší formát, ktorý môžete počúvať pri akejkoľvek činnosti. Práve prostredníctvom krátkych rozhovorov vo forme podcastu bude mať širšia verejnosť jedinečnú možnosť dozvedieť sa viac o inšpiratívnych ľuďoch, ktorí sa v Nitre narodili, prípadne v nej dlhodobo pôsobia. Podcast moderuje úspešná nitrianska moderátorka Michaela Kertészová.

Nitra je dlhodobo známa ako liaheň skvelých hudobníkov. Tím Nitra 2026 preto ako prvého hosťa oslovil hudobníčku a producentku vystupujúcu pod menom Katarzia, ktorej sa podarilo presadiť na Slovensku i v Česku vďaka originálnej a osobitej hudobnej produkcii. Zaujímavosťou je, že Katarzia je dcérou dlhoročnej hviezdy nitrianskeho Divadla Andreja Bagara – Evy Pavlíkovej.

Podcasty Nitra 2026: Kam by vás pozvala KATARZIA ?

V rozhovore sa okrem iného dozviete, ako Katarzia spomína na strednú školu, v akej krajine napísala svoju prvú pesničku, aká komunita ľudí najväčšmi ovplyvnila jej vnímanie okolitého sveta, v neposlednom rade tiež kam by v Nitre vzala zahraničnú návštevu.

Prvý diel podcastu s Katarziou si môžete vypočuť na webstránke projektu Nitra 2026 , ako aj na obľúbených streamovacích platformách ako Spotify (https://spoti.fi/3kVSfL7) či Apple Music (https://apple.co/3zPI2Ge).

Na webovej stránke nájdete tiež všetky potrebné informácie týkajúce sa kandidatúry mesta ako Európskeho hlavného mesta kultúry. Členovia tímu Nitra 2026 sú presvedčení, že i s prispením domácich aktérov sa Nitra dostane na celoeurópsku kultúrnu mapu. 

Text: Tomáš Billik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články