3.9 C
Nitra
piatok, 28 januára, 2022

Počet prípadov COVID-19 v Trnavskom kraji mierne klesol

V 49. týždni zaznamenali v Trnavskom kraji 6864 prípadov ochorenia COVID-19 na základe antigénových a PCR testov. V porovnaní s predchádzajúcimi siedmimi dňami je to pokles o 12 percent, uviedol pre TASR riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave Tomáš Hauko.

Mierny pokles ochorenia potvrdil aj monitoring odpadových vôd na čistiarni v Zelenči pri Trnave, kde zistili nižšiu koncentráciu vírusu SARS-CoV-2.
      „Najvyššiu sedemdňovú váženú incidenciu zaznamenávame v okresoch Piešťany (1295 chorých na 100.000 obyvateľov), Hlohovec (1270) a Skalica (1232),“ konštatoval hygienik. Vo vekovej skupine nad 65 rokov zaevidovali za posledných sedem dní 526 prípadov, čo predstavuje pokles o 5,7 percenta. Prijatých na hospitalizáciu do Fakultnej nemocnice Trnava bolo 87 pacientov, je to nárast o 14,5 percenta. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo päť pacientov.  

Najvyššia chorobnosť od novembra do 6. decembra je podľa Hauka vo vekových skupinách desať- až 14-ročných a päť- až deväťročných. „Dochádza k nárastu chorobnosti vo vekovej skupine 35- až 54-ročných,“ uviedol Hauko.
      V okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec zaevidovali 2815 prípadov ochorení, čo je medzitýždenný pokles o 22 percent. Najčastejším miestom nákazy boli domácnosti. Importované boli tri prípady – dva z Ukrajiny a jeden zo Seychel. Z celkového počtu bolo 22 percent detí a adolescentov do 19 rokov. „V karanténe je spolu v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec 18 tried materských škôl, 55 tried v základných a sedem tried v stredných školách,“ doplnil riaditeľ RÚVZ.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články