9.1 C
Nitra
utorok, 27 septembra, 2022

Piešťany: Mesto chce oceniť osobnosti roka 2021

Mesto Piešťany chce oceniť osobnosti, ktoré výrazne prispeli k jeho rozvoju v sociálnej, kultúrnej a environmentálnej oblasti. Primátor Peter Jančovič vyzval verejnosť a inštitúcie na podávanie návrhov na Ceny primátora mesta Piešťany za rok 2021. Urobiť tak môžu do 18. februára.

V oblasti sociálnej, zdravotníckej, charitatívnej a humanitárnej udeľujú Cenu primátora mesta Piešťany a tiež Filantrop roka. V oblasti kultúry udeľujú ocenenia Kultúrny počin roka a Kultúrna osobnosť roka. Obe majú za cieľ spoločensky vyzdvihnúť významné počiny, kultúrnu aktivitu, činnosť kultúrnych inštitúcií, záujmových združení, jednotlivcov a podnikateľských subjektov. Rovnako mesto oceňuje aktivity v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia.

Zároveň primátor vyhlásil anketu Športovec roka 2021 v kategóriách najúspešnejší mládežnícky športovec – dorastenci do 18 rokov, najúspešnejší dospelý športovec, najúspešnejší kolektív, tréner alebo zaslúžilý pracovník v oblasti športu.

Zdroj: TASR

Foto: piestany.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články