2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Peter Oremus: Čo bude s futbalovou akadémiou FC Nitra? Čo sa udialo na zastupiteľstve?

Od mimoriadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva uplynulo už niekoľko dní, no doteraz som nepochopil tú mediálnu hru, ktorú rozohrala partička Hattas tímu na verejnosti voči mládežníckej futbalovej akadémii FC Nitra.

Peter oremus
Peter Oremus

V spriaznených médiách prezentovala svoju maximálnu snahu o jej záchranu, no keď to mohla dokázať v praxi, tak sa spravili na mimoriadnom zastupiteľstve (dňa 16.5.2022) neprítomní a zablokovali rokovanie zastupiteľstva. Čo tým vlastne sledujú?

Od svojho nástupu sa nikdy netajili svojím negatívnym vzťahom k športu. Za zatvorenými dverami mimo médií sme boli toho priamymi svedkami viacerí opoziční poslanci. Samozrejme, na verejnosti a na facebooku boli a sú členovia Hattas tímu najväčší podporovatelia športu na svete a také „fenomenálne a transparentné“ financovanie sme tu podľa nich a ich médií ešte nemali.

Štefek: Futbal v Nitre bez mesta existovať nemôže. Výšku dlhu FC voči mestu nikto NEPOZNÁ

Realita je taká, že za posledné 3 roky nedostala futbalová akadémia FC Nitra ani euro, pretože klub mal podlžnosti voči mestskej spoločnosti Nitrianska investičná kvôli nevydokladovanej časti dotácie z roku 2019.

Teatrálne sa snažilo vedenia mesta navodiť dojem ako poctivo rokovali s každým doterajším akcionárom klubu, ale vždy bola chyba na strane futbalového klubu a preto sa nedohodli.

Teraz keď Hattas tímu politicky tečie do topánok, pretože reálne hrozí zánik nitrianskej futbalovej akadémie (360 detí by zostalo „na ulici“), tak sa zrazu prebudili a „chcú“ to zázračne vyriešiť.

Vojna medzi FC Nitra a mestom: Skončí futbalová Akadémia?

Zvláštne však je, že najväčšiu svoju snahu vložili do prípravy nájomnej zmluvy pre futbalový klub ŠKF SEREĎ, čo vyjadrili aj svojim hlasovaním na mimoriadnom zastupiteľstve.

Ich argumentácia bola – aspoň tu bude hneď 1. liga a futbalový fanúšik sa bude mať na čo pozerať. Komerčný nájom za hlavný štadión 2500,- eur/ štvrťročne (namiesto štandardných 45000,- eur/ štvrťročne) hovorí za všetko.

Prečo sú tak ústretoví pre cudzí futbalový klub z iného mesta? Prečo svojim hlasovaním nepodporili nájom pre doterajší domáci futbalový klub?

Ani v minulosti mesto nevlastnilo akcie vo futbalovom klube FC Nitra, a.s., ale vždy našlo spôsob, aby zabezpečilo fungovanie klubu na požadovanej úrovni.

Bohužiaľ, s Hattas tímom sme sa ocitli na okraji priepasti nielen z hľadiska finančného zdravia mesta, ale reálne hrozí aj zánik futbalového klubu so storočnou históriou.

Dňa 26.5.2022 bude posledná šanca na záchranu futbalu a futbalovej akadémie pod Zoborom. Prosím, príďte nás osobne podporiť v tento deň na verejné zasadnutie mestského zastupiteľstva, aby sme spoločne presadili záchranu nitrianskeho futbalového klubu a jeho futbalovej akadémie.

(fb, Peter Oremus)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články