-0.2 C
Nitra
streda, 29 marca, 2023

Park v Nitre na Sihoti prechádza najväčšou revitalizáciou v histórii (VIDEO)

Poškodené stromy v mestských parkoch sú za silného vetra najväčším nebezpečenstvom pre ľudí, ktorí pod nimi prechádzajú. Nitrania majú ešte v živej pamäti tragický prípad pádu veľkého konára, ktorý na konci septembra 2019 spôsobil smrť 14-ročnému žiakovi, ktorý bol aj s triedou na prechádzke.  

Nitra sa po tragédii, keď na konci septembra 2019 vplyvom silného vetra padajúci mohutný odlomený konár zabil pod ním kráčajúceho 14-ročného školáka, rozhodlo dať skontrolovať všetky stromy rastúce nielen popri rieke Nitra, ale aj v iných lokalitách, kadiaľ sa pohybuje väčšie množstvo dospelých aj detí. Mesto Nitra v statuse na sociálnej sieti a v priloženom videu informuje občanov o najväčšej revitalizácii Starého parku na Sihoti v jeho histórii. Mesto chce, aby bola Nitra nielen zelená, ale j bezpečná.

Na obnovu získalo mesto takmer 6 miliónov z EÚ

Prvé práce na revitalizácii Starého parku na Sihoti začali koncom minulého roka. Táto revitalizácia sa svojim rozsahom zaraďuje medzi najväčšie na Slovensku. Zo Starého parku urobíme moderný park 21. storočia s rešpektom k jeho historickej hodnote,“ prezrádza v úvode statusu mesto. V priloženom videu potom autorka projektu Kamila Krejčiříkova z Ateliéru Krejčiříkovi a vedúci odboru životného prostredia Štefan Lančarič predstavili novinky, ktoré Starý park počas jeho revitalizácie čakajú.

Na túto obnovu sme získali takmer 6 miliónov eur z Európskej únie. Zeleň má v našom meste prioritu. Staráme sa o ňu, ošetrujeme ju a vysádzame. Revitalizujeme všetky parky, ktoré sú v našom meste. Je to pre nás dôležité. Zeleň v našom meste je nielen pekná, ale je dôležitá, aby sme sa neuvarili,“ dodáva na konci statusu Mesto Nitry.

Mesto Nitra sa uchádza o titul najatraktívnejšieho zamestnávateľa

Park v Nitre na Sihoti prechádza najväčšou revitalizáciou v histórii (VIDEO)
Zdroj: FB / Mesto Nitra

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články