3.9 C
Nitra
piatok, 28 januára, 2022

Pápež František oslávil 85. narodeniny, blahoželala mu aj Zuzana Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala tento týždeň blahoprajný list pápežovi Františkovi k jeho 85. narodeninám. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Pápež František oslávil 85. narodeniny, blahoželala mu aj Zuzana Čaputová
FOTO TASR – Michal Svítok


      V mene občanov Slovenska mu zaželala veľa zdravia, síl a milosti. „Vaša pomoc ľuďom v núdzi, trpiacim vojnovými konfliktmi a humanitárnymi a klimatickými katastrofami, ako aj podpora porozumenia, dialógu a vzájomného rešpektu medzi rôznymi národmi, kultúrami aj náboženstvami sú nesmierne dôležitým príkladom a inšpiráciou nielen pre mňa, ale aj pre súčasné a budúce generácie,“ uviedla v liste pápežovi hlava štátu.
      Prezidentka tiež spomenula, že počas spoločných rozhovorov sa s pápežom Františkom zhodli, že ľudstvo v súčasnosti potrebuje nájsť cestu k pokore, solidarite a láske. „Je pre mňa nesmiernou cťou, že sme len nedávno mali možnosť privítať vás na Slovensku. Pre všetkých občanov Slovenskej republiky, aj pre mňa osobne, zostanú posolstvá, ktoré ste nám adresovali, hlboko v našich srdciach a verím, že z nich budeme ešte dlho čerpať inšpiráciu,“ skonštatovala prezidentka.
      Na záver listu prezidentka pápežovi zaželala pevné zdravie a veľa síl do ďalších rokov v jeho misii, požehnané vianočné sviatky a šťastný nový rok 2022.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články