1.5 C
Nitra
streda, 26 januára, 2022

Pán Sulík, nekŕmte nás odpadom!

MINISTERSTVO HOSPODÁRSTVA KLAME

Kauza výlet do Dubaja:

Stanovisko NEKŔMTE NÁS ODPADOM k tvrdeniam Sulíkovho rezortu

Ministerstvo hospodárstva tvrdí, že za únikom pasov delegácie do Dubaja je hacker. Sulíkov rezort tak urobil v správe, ktorú adresoval členom delegácie, ktorých sa incident týkal. Informuje o tom portál zive.sk.

Slovenskí amatéri? Osobné údaje návštevníkov EXPO niekto zavesil na uloz.to. TRAPAS

Neznámy páchateľ vraj úmyselne doklady nahral na verejný server Ulož.to a následne ich publikoval na Facebooku.Pripomeňme, že na české dátové úložisko Ulož.to vtedy niekto (zrejme niektorý zo Sulíkových úradníkov) nahral skeny pasov desiatok členov delegácie. Kauza sa prevalila po tom, čo na únik upozornila naša stránka Nekŕmte nás odpadom. Nahratie dokladov na verejný server a ich neskoršie zverejnenie na Facebooku bolo podľa ministerstva hospodárstva zámerom. Vyjadrenia rezortu o “cielenom útoku” sú však viac ako nepresvedčivé. Žiadne dôkazy o svojom tvrdení nepredložili. Zjavne preto, že ani neexistujú. Sulíkov rezort dokonca prišiel s absurdným obvinením, že na kauzu upozornil priamo údajný útočník cez našu stránku Nekŕmte nás odpadom.

Obvinili nás, že útočníkom je niekto z našich administrátorov. Proti týmto fabuláciam sa dôrazne ohradzujeme. So žiadnym údajným “hackerským útokom” nemáme nič spoločné. Nekŕmte nás odpadom iba vo verejnom záujme upozornilo, že pasy sú už štyri dni verejne dostupné na nechránenom serveri. Mimochodom bez nášho statusu by boli zrejme zavesené na ulozto.cz dodnes. Zmazané boli 40 minút po tom ako sme na škandál upozornili.

Pán Sulík, nekŕmte nás odpadom!
Sulík svojím vysvetľovaním situácie okolo výpravy na výstave v EXPO v Dubaji novinárov skvelo pobavil. Zdroj: Archív nn

Sulíkova verzia o “hackerskom útoku” stojí na hlinených nohách: 1. Ak by bol naozaj za únikom citlivých dát tzv. “etický” hacker, tak by sa k útoku sám prihlásil a upozornil by na slabiny v zabezpečení ochrany osobných údajov zo strany štátu.2. Ak by bol za útokom hacker s cieľom naozaj zneužiť osobné dáta hostí pána Sulíka vo vládnom špeciály, tak by ich zneužil. Nezavesil by ich na otvorené úložisko bez zaheslovania. A hlavne by ich v panike okamžite nezmazal pár minút potom, ako sme na kauzu upozornili. Pripomíname, že iba vďaka nášmu príspevku sa prevalilo, že medzi členmi delegácie figuruje aj Sulíkova dcéra Alexandra, načo nás upozornili viacerí pozorní fanúšikovia. Pôvodný status sme následne aktualizovali a doplnili o toto škandalózne zistenie. Pán vicepremiér Sulík, bez tohto “hackerského útoku” by sme sa ani nedozvedeli, že ste z dcéry potajomky spravili štátnu top poradkyňu. Len aby ste si ju mohli zobrať so sebou na týždenný rodinný výlet vládnym špeciálom do Dubaja.A nielen ju. Na tlačovej besede spravil Sulík z manželky svojho nominanta na Hlavnom banskom úrade Bohumíra Zvrškovca budúcu sponzorku. Vraj do Dubaja letela preto, že dodá do slovenského pavilónu nejaké sedačky. A išla si ich tam pomerať.

Výlet na EXPO: Letenku do Dubaja sme Sulíkovej dcére zaplatili my všetci

Toto úsmevné tvrdenie ale nesedí. Všetko nasvedčuje tomu, že aj manželia Zvrškovcoví si spravili rodinnú dovolenku za štátne. Po stiahnutí súboru s pasmi sa totiž pri mene pani Zvrškovcovej objavuje označenie HBU – teda Hlavný banský úrad, kde však ona nepracuje, ale ktorý riadi jej manžel. Ak by skutočne zastupovala nejakú firmu so sedačkami, tak by pri jej mene svietila práve ona, tak ako to bolo v prípade iných podnikateľov. Z označenia pani Zvrškovcovej je jasné, že sa výletu zúčastnila ako manželka nominanta SaS. Opäť papalášizmus jak vyšitý.

Pán Sulík, chápeme, že sme vám týmito odhaleniami spôsobili na čele vrásky. Bol to totiž škandál, po ktorom by mal každý slušný politik ponúknuť demisiu. Vy ste sa však k tomu postavili svojsky – namiesto demisie vyrábate neexistujúcich páchateľov. A pritom by stačilo postaviť sa k tomu ako chlap a priznať si, že zrejme pochybil niektorý z vašich úradníkov.

Tento štát už nalial do rôznych IT projektov miliardy. No zdá sa, že nejakej vašej úradníčke napadlo, že naskenované pasy pošle do Emirátov najlepšie tak, že ich uloží na verejné úložisko. A zabudne to okamžite vymazať a čo je ešte horšie, zabudne to aj zaheslovať. No proste totálny diletantizmus.

Mimochodom cez ulozto.cz si tisíce Slovákov posielajú dokumenty, sťahujú filmy, či seriály, a preto nie je prekvapivé, že si to niekto všimol a upozornil nás na to.

Zdroj: FB, nekŕmte nás odpadom

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články