15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Otras! Správanie zubnej lekárky opäť zbúralo Hippokratovu prísahu. Takto sa chovajú lekári, ktorí chcú od štátu väčšie peniaze?

Slovenské zdravotníctvo je rovnako choré ako pacienti, ktorí k nemu chodia. Ba možno ešte viac, pretože to, čo s ľuďmi robia niektorí lekári je nielen doslova na zamyslenie, ale aj na zaplakanie. A to poriadne trpkými slzami.

Na verejnosť prenikajú stále nové a nové prípady priam absurdného správania sa zdravotníkov voči pacientom. Komu sa to nestane, ten ani neuverí tomu, čoho sú naši lekári schopní. A ten, kto to zažije, iba neveriacky krúti hlavou. Kto s tým už konečne niečo spraví? Čo tu pomôže? Prípad, ktorý portálu nitranoviny.sk opísala nespokojná a poriadne nahnevaná žena, ktorá bola s dcérou, tínedžerkou, u zubárky, vás určite nenechá chladnými rovnako ako jeho pisateľku. Iba na vysvetlenie, celá jej rodina len prednedávnom prekonala Covid a potvrdenie formou covid pasu im zatiaľ neprišlo.

Hanba niektorým lekárom, aby toto robili s ľuďmi a nie s deťmi

„Kam sme to dospeli? Kam?“ pýta sa Lucia zo Zlatých Moraviec, ktorá sa vybrala k zubárke aj so svojou 14-ročnou dcérou. „Najskôr nútené očkovanie, potom nútené testovanie a nakoniec je to všetko zbytočné! Testy kúpené za naše peniaze, a ešte si máme za testy znova platiť, lebo inak nás zubár neošetri,“ píše nahnevaná Lucia ďalej. „Prídete k zubárke, tá v čakárni nemá nikoho. a keď otvorí dvere povie: „Ste objednaní?“ Hovorím, že nie, lebo sa k vám nedá už týždne dovolať. Ona sa opäť pýta, či sme bolestivý prípad, a tak jej hovorím, že áno. Robili ste nám zuby, ale zle,“ opisuje Lucia situáciu u zubára, ktorý sa jej vzápätí spýtal, či majú test. Odvetila jej, že nie, pretože celá rodina iba nedávno prekonala Covid a ona tu má aj svoje testy, „To nie, treba sa ísť otestovať. Nezoberiem vás. Ja mám objednaných pacientov každých 15 minút,“ dozvedá sa Lucia od lekárky.

Otras! Správanie zubnej lekárky opäť zbúralo Hippokratovu prísahu. Takto sa chovajú lekári, ktorí chcú od štátu väčšie peniaze?
Aj takýto oznam našla Lucia na dverách ordinácie zubnej lekárky. Foto: Lucia K.

Ďalší šokujúci príbeh „ochotných“ zdravotníkov a od bolesti plačúceho dieťaťa

Nahnevaná Lucia sa ale bránila ďalej a oponovala, že však v čakárni nikto nie je. „Hovorím jej, toto už nie je možné, čo ona ako zubárka robí s ľuďmi. Ona na to, že je tam sama, lebo má sestričku Covid pozitívnu. Povedala som jej, hlavne, že ste očkovaná vy aj sestrička. A už niekoľko X krát ste boli pozitívni. Pýtam sa jej, že či posledná vec, keď prídem teraz otestovaná: Zoberiete mi ju ? A jej odpoveď? „Nie! Objednať sa!“ Hovorím jej, však som tu a dovolať sa vám nedá,“ pokračuje Luciin boj s lekárkou. Jej reakcia ju ale doslova zarazila k zemi: „Tak zajtra ráno!“ Ale tým to neskončilo. „Doslova za sebou drb.. dverami,“ prezradila šokovaná Lucia, ktorej posledné slová vraj boli: „Hanba niektorým lekárom, aby toto robili s ľuďmi a nie to ešte z deťmi. Takže už neplatí ani prekonaný ani očkovaný? Už len testovať sa, keď sa chcete dostať k lekárovi? A platiť, platiť, platiť!!!!!“ píše poriadne rozčertená Lucia, ktorej dcére teda musela zostať na liekoch do rána, pretože k lekárke sa nedostala.

Otras! Správanie zubnej lekárky opäť zbúralo Hippokratovu prísahu. Takto sa chovajú lekári, ktorí chcú od štátu väčšie peniaze?
Oznam na dverách zubnej lekárky je viac ako veľavravný. Foto: Lucia K.

A keďže to nebolo prvý raz čo sa lekárka takto správala k Lucii a jej dieťaťu, pred časom sme písali o tom, ako sa dotyčná lekárka správala k jej 4-ročnému synovi, Lucia sa rozhodla podať na ňu sťažnosť na Ministerstvo zdravotníctva. „Toto je už vrchol. Veď som mala aj testy so sebou. O čo jej teda išlo? Však sa viem otestovať aj sama, zadarmo, a nie v nemocnici za poplatok!!! Navyše, prostredníctvom stránky Zlaté Moravce sa na ňu sťažovali viacerí ľudia. To, ako sa správa, nie je normálne, takže nech si za to nesie aj svoju zodpovednosť,“ skonštatovala rázne Lucia.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články