18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Opoziční poslanci súhlasia s pomocou pre Ukrajincov z dielne I. Matoviča

Nezaradený poslanec parlamentu a člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok a poslanec Marián Kéry (Smer-SD) súhlasia s pomocou pre utečencov z Ukrajiny, ktorú v sobotu (26. 2.) predstavil minister financií Igor Matovič (OĽANO). Uviedli to v diskusnej relácii V politike v televízii TA3.
      

Kéry poukázal, že v minulosti Smer-SD kritizoval povinné migračné kvóty, ale teraz vidí prichádzať z Ukrajiny ženy, deti a seniorov. „Musíme a máme povinnosť pomáhať takýmto ľuďom,“ povedal.
      

Šutaj Eštok hovorí, že teraz treba „odložiť zbrane bokom“ medzi slovenskými politikmi. „Treba vládu podporiť v tom, čo urobí dobre. Ak toto bude dobré riešenie, ja som určite za,“ poznamenal poslanec. Matovičovmu návrhu chce dať nádej. Kľúčovú rolu podľa neho zohrajú starostovia a primátori.
      Matovič navrhol, aby vojnoví utečenci z Ukrajiny získali od budúceho týždňa priamo na slovenskej hranici na počkanie status dočasného útočiska. Zároveň oznámil, že štát poskytne finančný príspevok komukoľvek, kto ubytuje ukrajinských utečencov. Navrhuje pritom, aby to bolo mesačne vo výške 100 eur na dieťa a 200 eur na dospelého.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články