17 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

Opatrovateľom treba zabezpečiť priaznivé pracovné podmienky

Slovensko by malo opatrovateľom zabezpečiť priaznivé pracovné podmienky, prajnú spoločenskú atmosféru a dôstojné finančné ohodnotenie.

Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na stretnutí s laureátmi Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce za rok 2021, ktorých prijala v pondelok v Prezidentskom paláci v Bratislave. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.  
      Čaputová vyzdvihla prácu ocenených. Tá je podľa nej založená na odbornosti a profesionalite a obsahuje aj kus ľudskosti, láskavosť, vrúcnosť a súcit. „Vaše srdce je nielen dobré, ale aj otvorené a ochotné prijať iných a starať sa o nich. Ste z rôznych profesií – opatrovateľ, sestra, odborný pracovník, fyzioterapeutka a aj z rôznych kútov Slovenska – od Bardejova až po Bratislavu. Všetkých vás však spája, že do starostlivosti o iných vkladáte svoje srdce,“ uviedla Čaputová.  

Zároveň poukázala, že dlhodobá starostlivosť čelí nedostatku personálu a odchodom opatrovateliek do zahraničia. Práca ocenených je podľa nej náročná vždy, ale uplynulé dva roky boli pre pandémiu mnohonásobne ťažšie.
       Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastnili laureátky a laureáti ocenenia v rôznych kategóriách, ako aj koordinátorka projektu a predsedníčka Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR Anna Ghannamová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články