19.2 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

OĽaNO si pripomenulo Pamätný deň rómskeho holokaustu

„Vzdávame úctu pamiatke všetkých obetí rómskeho holokaustu, pretože aj oni zaplatili svojím životom, aby sme my mohli dnes žiť.

Hrôzy druhej svetovej vojny je nutné mať neustále na pamäti, aby sme spoločnosti pripomenuli, kam to môže zájsť, ak podľahneme pokušeniu uveriť tým, ktorí popierajú holokaust, velebia nacizmus, Hitlera, Tisa, či hanobia inú rasu.

Lovári“ spod Zobora chcú zmeniť život rómskej komunity k lepšiemu, pridal sa k nim aj známy muzikant!

Hnutie OĽaNO odsudzuje akúkoľvek nenávisť voči ktorejkoľvek rase.Mnohí Rómovia, Židia, ale aj Slovania zomreli počas druhej svetovej vojny len preto, lebo si niekto myslel, že je dokonalý. Neexistuje žiadna dokonalá či podradná rasa, neexistuje žiadny nadradený či menejcenný človek.

OĽaNO si pripomenulo Pamätný deň rómskeho holokaustu
Peter Pollák ml. OĽaNO

Tento pamätný deň zároveň využívame na to, aby sme jasne a zreteľne dali najavo, že Hnutie OĽaNO jednoznačne vylučuje akúkoľvek spoluprácu s fašistami z ĽSNS a ich odnožou, stranou Republika, ako aj politikmi, ktorí akýmkoľvek spôsobom popierajú, či popierali holokaust.“

Za hnutie OĽANO – Peter Pollák, poslanec Európskeho parlamentu

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články