3.1 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Odovzdaním S–300 na Ukrajinu sa narušila BoMoPo = Bojová a mobilizačná pohotovosť Slovenska, myslí si Viliam Baňák

Slovensko poslalo pred pár dňami na Ukrajinu obranný protivzdušný systém S-300. Minister obrany to zdôvodnil tým, že miesto neho nám naši kolegovia z NATO poskytli lepší – Patriot.

Ochrana vzdušného priestoru pred vojenským útokom je veľmi dôležitá, preto sa ruského systému S-300 nechcel náš minister obrany Jaroslav Naď zbaviť pred tým ako by sme mali nejakú náhradu. Napokon nám systém Patriot poskytli naši partneri v NATO – Nemecko, Holandsko aj USA, a tak sme S-300 poslali „bez obáv“ na Ukrajinu. Nie všetci však s krokom ministra Jaroslava Naďa súhlasili. Patril medzi nich aj Viliam Baňák, podplukovník vo výslužbe a kandidát na banskobystrického župana.

Generálny prokurátor by mal začať konať vo veci ohrozenia štátu

Baňák v statuse napísal, že odovzdaním S–300 na Ukrajinu 8. apríla, ktorá bola vyňatá zo systému ochrany vzdušného priestoru nášho štátu sa narušila BoMoPo = Bojová a mobilizačná pohotovosť Slovenskej republiky. „A to je trestný čin – kto za to bude vzatý k zodpovednosti???? Už vzatím S-300 z Nitry prestali byť chránené JADROVÉ elektrárne v SR a hlavné mesto Bratislava, tj. v okruhu 150 km všetky mestá v SR!!!“ skonštatoval podplukovník v zálohe.

Odovzdaním S–300 na Ukrajinu sa narušila BoMoPo = Bojová a mobilizačná pohotovosť Slovenska, myslí si Viliam Baňák

„Generálny prokurátor by mal začať konať vo veci ohrozenia štátu Slovenská republika za narušenie ochrany vzdušného priestoru a BoMoPo SR!!!! V plnom rozsahu 8.4.2022, ešte sme nemali náhradu plnom rozsahu za S–300, a preto nemáme pokrytú ochranu napr. hlavného mesta Bratislava a jadrové elektrárne!!!,“ napísal na samý záver statusu Viliam Baňák. Nuž, niektorí vojaci v zálohe majú na vec odlišný názor ako na náš minister Jaroslav Naď, ktorý sa zo svojej vojenskej praxe môže preukázať akurát tak – modrou knižkou.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články