0.4 C
Nitra
streda, 29 novembra, 2023

Objav PEDAS: Hľadajú sa talentovaní stredoškoláci

Stredoškoláci sa môžu zapojiť do súťaže Objav PEDAS – Študuj dopravu – Zelená doprava, ktorú vyhlásila Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov (FPEDAS) Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA).

Podľa Adriany Valentovičovej z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA si môžu pri tvorbe projektov vybrať zo šiestich tém. Súťažné projekty môžu študenti stredných škôl prihlásiť do 10. mája. „Fakulta chce aj touto formou rozvíjať vzťah žiakov k štúdiu dopravných odborov a hľadaniu ekologických riešení dopravných systémov pre udržateľné smerovanie dopravy v spoločnosti,“ povedala koordinátorka súťaže Eva Nedeliaková.

Cieľom súťaže je vyhľadávať talentovaných stredoškolákov. „Viesť ich k samostatnému tvorivému mysleniu a vytvoriť im priestor na tvorbu vlastného súťažného projektu, v ktorom môžu aplikovať nadobudnuté teoretické vedomosti a odborné zručnosti. Študenti môžu rozhodnúť o tom, aká môže byť budúcnosť dopravy, ako riešiť jej problémy s ohľadom na životné prostredie, od osobnej dopravu cez vodnú až leteckú,“ uviedla Valentovičová. Súťaž Objav PEDAS – Študuj dopravu – Zelená doprava sa koná pod záštitou dočasne povereného ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina).

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x