-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

Obce, školy a spolky sa môžu uchádzať o 4000 eur pre výsadbu stromov

Nová iniciatíva Sadíme budúcnosť spúšťa prvé kolo na získanie grantov a obce, školy, organizácie či spolky sa môžu uchádzať o grant tejto iniciatívy vo výške 4000 eur.
      Ide o nový program nadácie Ekopolis, ktorý ponúka pokrytie nákladov na výsadbu, starostlivosť o stromy, odborný dohľad a zafinancuje i potrebný materiál, náradie prípadne dopravu. TASR o tom informovala nadácia s tým, že podmienkou programu je výsadba miestnymi dobrovoľníkmi a následná starostlivosť.
      

„Výzvou reagujeme na stále rastúci záujem ľudí reálne pomôcť krajine a stromy sú jedným z najdostupnejších riešení, aké momentálne máme. V rámci výzvy podporujeme výsadby stromov mimo les, teda v takej krajine, ktorá je najviac poznačená ľudskou činnosťou. Naším cieľom je sadiť správne stromy na správnych miestach a práve prostredníctvom tejto iniciatívy chceme prispieť k adaptácii Slovenska na zmenu klímy,“ konštatoval Peter Medveď, riaditeľ banskobystrickej Nadácie Ekopolis.
      Výzva je otvorená do 15. februára budúceho roka a všetky detaily ponúka webová stránka www.sadimebuducnost.sk. Cieľom iniciatívy je návrat stromov do sídiel, poľnohospodársky užívanej a otvorenej krajiny, teda najmä podpora výsadieb alejí, vetrolamov, sadov či parkov.
      „Program Sadíme budúcnosť vo svojej úvodnej fáze funguje ako zásobník projektov zameraných na výsadbu stromov, pre ktoré nadácia Ekopolis priebežne hľadá zdroje na ich podporu, predovšetkým z prostredia firemných partnerov a darcov. V čase vyhlásenia výzvy nie je známa presná výška prostriedkov, ktorú program rozdelí. Vieme však, že z prostriedkov, ktoré sú už teraz k dispozícii vďaka podpore doterajších partnerov, bude možné v roku 2022 financovať 10 až 15 komunitných projektov výsadby stromov po celom Slovensku,“ spresnil Medveď.
      Záštitu nad iniciatívou prebralo ministerstvo životného prostredia a odborným garantom je Slovenská agentúra životného prostredia v Banskej Bystrici.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články