23.7 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

NÚDCH získal nového dezinfekčného robota, čas medzi operáciami sa skrátil

 Bratislava (TASR) – Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave získal špeciálny robotický dezinfekčný systém. Vďaka nemu sa čas potrebný na dezinfekciu sály medzi operáciami výrazne skrátil. Na svojej stránke o tom informuje NÚDCH.
      „V minulosti sa nám stávalo, že pri dezinfekcii priestorov, napríklad pri infekciách rezistentných na antibiotiká, sme potrebovali mať zatvorenú operačnú sálu 12 aj 24 hodín. Vďaka tomuto projektu sa tento čas výrazne skrátil a už po dvoch hodinách môžeme opäť operovať v bezpečných aseptických sálach,“ priblížil Peter Bartoň, riaditeľ NÚDCH. Nemocnica tak môže operovať viac pacientov.
      Špeciálny robotický dezinfekčný systém sa používa na operačných sálach a všade tam, kde je v rámci nemocnice potrebné zabezpečiť prísny hygienicko-epidemiologický režim. Podľa NÚDCH systém funguje na princípe ultrafialového svetla a poskytuje veľmi rýchlu dezinfekciu priestorov. Pri prevádzke nevyžaduje dohľad a tak nie je personál nemocnice vystavený ďalšej záťaži. Nemocnica systém získala vďaka podpore Nadácie SPP.
      „Počas pandémie sa robotický systém stal neoceniteľným pomocníkom, keď sme po každom pacientovi s ochorením alebo suspektným na ochorenie COVID-19 potrebovali dezinfikovať operačné sály, aby boli aseptické a bezpečné pre pacientov aj personál,“ skonštatovala Eva Ogibovičová, primárka Centrálnych operačných sál.

Foto: nudch.eu

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články