-7.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Nová cyklotrasa už funguje! Prepojila Nitru s Dražovcami

Nová cyklotrasa prepojila Nitru s Dražovcami. Cyklotrasu posvätil nitriansky biskup Viliam Judák. Krátko potom vysadol na bicykel, aby ju otestoval.

Nová cyklotrasa medzi parkom v Nitre a Dražovcami je už oficiálne sprístupnená. Cyklotrasu spoločne otvorili primátor Nitry Marek Hattas a nitriansky biskup Viliam Judák.

Nová cyklotrasa už funguje! Prepojila Nitru s Dražovcami
Nová cyklotrasa medzi parkom v Nitre a Dražovcami je už oficiálne sprístupnená.

Biskup cyklotrasu posvätil a v krátkej modlitbe poprosil o ochranu pre všetkých tých, ktorí ju budú používať. A keďže sám je vášnivým cyklistom, po posvätení vysadol na bicykel a spolu s desiatkami cyklistov sa previezol dvojkilometrovou cyklotrasou až do Dražoviec.

„Spod Nitrianskeho hradu až k Dražovskému kostolíku sa teraz dostaneme pohodlne a bezpečne. Táto cyklotrasa však nie je iba rekreačná, využívať ju môžu obyvatelia Dražoviec na ceste za prácou alebo službami. Osobne sa teším z každého metra novej infraštruktúry. Už čoskoro začnú práce na dlho očakávanom podjazde pod Univerzitným mostom a pokiaľ ide o cyklodopravu, v pláne na ďalšie obdobie máme ďalšie tri desiatky kilometrov cyklotrás,“ povedal primátor Marek Hattas.

Nová cyklotrasa už funguje! Prepojila Nitru s Dražovcami
Biskup cyklotrasu posvätil a v krátkej modlitbe poprosil o ochranu pre všetkých tých, ktorí ju budú používať.

Mestom vybudovaná cyklotrasa do Dražoviec sa začína pri prístupovej komunikácii do areálu vodární. Končí sa na začiatku existujúcej cyklotrasy v rámci strategického parku. Záverečných 76 metrov novovybudovanej cyklotrasy nadväzuje na už existujúci úsek cyklotrasy a ide až po most cez vodný tok Dobrotka v Dražovciach, kde sa križuje s Kultúrnou ulicou.

Nová cyklotrasa už funguje! Prepojila Nitru s Dražovcami
Nová cyklotrasa je umiestnená na hrádzi pozdĺž Dobrotky vo vzdialenosti pol metra až meter od brehovej čiary.

Nová cyklotrasa je umiestnená na hrádzi pozdĺž Dobrotky vo vzdialenosti pol metra až meter od brehovej čiary. Na trase po hrádzi sa nachádza celkom 16 smerových oblúkov. Výsledná šírka v celom úseku je tri metre, po oboch stranách je lemovaná betónovými cestnými obrubníkmi.

Celková suma diela je 409 039,90 eur aj s DPH.

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články