18.1 C
Nitra
piatok, 12 augusta, 2022

Norbert B. a ďalší traja obvinení v kauze Dobytkár zostávajú vo väzbe

Obvinení z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti v kauze Dobytkár, podnikatelia Norbert B., Peter K., bývalý výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír P. a Milan K. zostávajú vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR v pondelok zamietol ich sťažnosti proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.
      „Sťažnosti obvinených M. K., Ľ. P., P. K. a N. B. proti uzneseniu ŠTS z 18. augusta 2021 zamietol ako nedôvodné a obvinených z obavy, že by na slobode mohli pokračovať v trestnej činnosti, ponechal vo väzbe aj po podaní obžaloby,“ priblížila Važanová. Rozhodnutie prijal senát v zložení z predsedu Juraja Klimenta a členov Petra Hatalu a Dany Wänkeovej.
      Súd zároveň ako nedôvodnú zamietol aj sťažnosť obvineného Norberta B. proti uzneseniu ŠTS o nevylúčení sudcu Jána Hrubalu z konania a rozhodovania vo veci.
      Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú mimoriadne rozsiahlej korupcie na PPA, ktorá sa diala od roku 2013 do roku 2016 a aj v ďalšom období do roku 2020.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články