18.2 C
Nitra
utorok, 24 mája, 2022

Nitriansky kraj udelí ocenenie štyrom osobnostiam, nominácie schválili poslanci

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) udelí za rok 2021 ocenenia štyrom osobnostiam. Nominácie na svojom pondelkovom rokovaní schválili aj krajskí poslanci.

Z oblasti športu získa Cenu NSK reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková za mimoriadne športové výkony, dosiahnuté výsledky a medailové umiestnenia a tiež za reprezentáciu Nitrianskeho kraja na Slovensku i v zahraničí.

Zuzana Rehák Štefečeková si vystrieľala v trape zlato

Ocenenie získa aj dlhoročná členka umeleckého súboru DAB v Nitre, divadelná a filmová herečka Žofia Martišová. 

Nitriansky kraj udelí ocenenie štyrom osobnostiam, nominácie schválili poslanci
Zdroj: archív

Kraj udelí cenu aj bývalému reprezentantovi Československa a Slovenska v atletike, slovenskému rekordérovi v hode diskom, trénerovi a členovi atletickej Siene slávy Ladislavovi Petrovičovi. „Ocenený bude za jeho celoživotné zásluhy a osobný prínos v oblasti rozvoja športu, dosiahnuté výsledky a medailové umiestnenia,“ uviedol NSK.

Poslanci na svojom pondelkovom rokovaní rozhodli, že in memoriam udelia Cenu NSK aj dlhoročnému krajskému poslancovi, bývalému ministrovi školstva a pedagógovi Lászlóovi Szigetimu. „Predovšetkým za jeho dlhoročné pôsobenie v regionálnej politike a za zásluhy v školstve a vzdelávaní,“ uviedol krajskí poslanec Iván Farkas, ktorý ocenenie navrhol. „Ja som ho dlhé roky poznal, bol to veľmi korektný človek, ktorý dokázal riešiť problémy s pokojom džentlmena. Mal veľa múdrych a rozumných nápadov a riešení. Určite je to osobnosť, ktorá si zaslúži ocenenie NSK,“ skonštatoval predseda NSK Milan Belica.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články