0.1 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Nitriansky kraj udelí ocenenie štyrom osobnostiam, nominácie schválili poslanci

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) udelí za rok 2021 ocenenia štyrom osobnostiam. Nominácie na svojom pondelkovom rokovaní schválili aj krajskí poslanci.

Z oblasti športu získa Cenu NSK reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková za mimoriadne športové výkony, dosiahnuté výsledky a medailové umiestnenia a tiež za reprezentáciu Nitrianskeho kraja na Slovensku i v zahraničí.

Zuzana Rehák Štefečeková si vystrieľala v trape zlato

Ocenenie získa aj dlhoročná členka umeleckého súboru DAB v Nitre, divadelná a filmová herečka Žofia Martišová. 

Nitriansky kraj udelí ocenenie štyrom osobnostiam, nominácie schválili poslanci
Zdroj: archív

Kraj udelí cenu aj bývalému reprezentantovi Československa a Slovenska v atletike, slovenskému rekordérovi v hode diskom, trénerovi a členovi atletickej Siene slávy Ladislavovi Petrovičovi. „Ocenený bude za jeho celoživotné zásluhy a osobný prínos v oblasti rozvoja športu, dosiahnuté výsledky a medailové umiestnenia,“ uviedol NSK.

Poslanci na svojom pondelkovom rokovaní rozhodli, že in memoriam udelia Cenu NSK aj dlhoročnému krajskému poslancovi, bývalému ministrovi školstva a pedagógovi Lászlóovi Szigetimu. „Predovšetkým za jeho dlhoročné pôsobenie v regionálnej politike a za zásluhy v školstve a vzdelávaní,“ uviedol krajskí poslanec Iván Farkas, ktorý ocenenie navrhol. „Ja som ho dlhé roky poznal, bol to veľmi korektný človek, ktorý dokázal riešiť problémy s pokojom džentlmena. Mal veľa múdrych a rozumných nápadov a riešení. Určite je to osobnosť, ktorá si zaslúži ocenenie NSK,“ skonštatoval predseda NSK Milan Belica.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články