15.1 C
Nitra
utorok, 3 októbra, 2023

Nitrianska ZŠ Škultétyho získala nové tablety, počítače aj lego sady, ktoré žiakom pomôžu pri výučbe robotiky

Školstvo na Slovensku určite nepatrí medzi priority politikov, hoci tí o tom majú plné ústa rečí. Kto ale školám pomáha, to sú dobrovoľníci a sponzori, bez ktorých by naše školy určite nevyzerali tak, ako by bolo už 21. storočie.

Zlepšiť výučbu žiakom v Nitre pomohla aj spoločnosť Jaguar Land Rover, ktorá cez nadáciu pomohla zabezpečiť na ZŠ Škultétyho nové tablety, počítače aj lego sady, ktoré žiakom pomôžu pri výučbe robotiky. Informuje o tom v statuse Mesto Nitra, ktoré v mene jeho škôl ďakuje spoločnosti Jaguar Land Rover, že sa podieľajú na modernizácii digitálnej techniky v nitrianskych školách.

Celkovo sa v rámci výzvy prerozdelilo 92-tisíc eur

„Žiaci budú využívať lego robotov na inovatívne projekty, v ktorých je potrebné preskúmať a vyriešiť praktické problémy. Okrem toho sa naučia konštruovať a programovať vlastného lego robota, s ktorým budú vykonávať rôzne misie v medzinárodnej technologickej súťaži FIRST LEGO League,“ píše na sociálnej sieti Mesto Nitra, podľa ktorého sa študenti do súťaže prvý raz prihlásili v roku 2018. ZŠ Škultétyho pomôcky získala vďaka grantovému programu Digital pre Nitru z Nadačného fondu Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis.

Mesto Nitra sa uchádza o titul najatraktívnejšieho zamestnávateľa

Program bol určený pre všetkých 14 základných škôl, ktorých zriaďovateľom je Mesto Nitra. Celkovo sa v rámci výzvy prerozdelilo 92-tisíc eur. „Minulý týždeň sme sa spoločne stretli na ZŠ Škultétyho a zhodnotili celý projekt. Zároveň sa diskutovalo o využívaní digitálnych technológií, spôsobu vyučovania, projektoch a možnosti ďalšej spolupráce. Žiaci tiež predviedli ich zručnosti,“ skonštatoval Mesto Nitra v závere statusu.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články