1.5 C
Nitra
streda, 26 januára, 2022

Nitra: ZSS Borinka sa zmení na špecializované Alzheimercentrum

Zariadenie sociálnych služieb (ZSS) Borinka v Nitre sa bude špecializovať na poskytovanie služieb pre ľudí trpiacich Alzheimerovou chorobou. Reprofilizáciu zariadenia schválili na svojom decembrovom rokovaní aj poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), ktorý je jeho zriaďovateľom.

V súčasnosti má ZSS Borinka celkovú kapacitu 160 miest. „Z toho zariadenie pre seniorov malo kapacitu už iba dve miesta a špecializované zariadenie 158 miest. Momentálne neposkytuje služby pre seniorov žiadnemu klientovi a ani neeviduje nové žiadosti o tento druhu sociálnej služby. Na druhej strane však eviduje vážny záujem občanov trpiacich Alzheimerovou chorobou o poskytovanie sociálnych služieb,“ informoval Úrad NSK.

ZSS Borinka – Alzheimercentrum zároveň požiadalo aj o výmaz zariadenia pestúnskej starostlivosti vo Vinodole a na Brezovej ulici v Nitre. „Prechádza reprofilizáciou na špecializované zariadenie, ktoré bude poskytovať dlhodobú integrovanú sociálno-zdravotnú starostlivosť výlučne osobám s Alzheimerovou chorobou a inými druhmi demencií,“ informovala riaditeľka Úradu NSK Helena Psotová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články