-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

Nitra: Vianočné mestečko na námestí zostane v tomto roku zatvorené

 Adventné mestečko v Nitre na Svätoplukovom námestí zostane v tomto roku zatvorené. Regionálny úrad verejného zdravotníctva neumožnil jeho otvorenie, rovnako ani predaj v stánkoch, ktoré sú na námestí osadené, potvrdil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Nitra: Vianočné mestečko na námestí zostane v tomto roku zatvorené
foto: Marek Zelo Zeleňák, Vianočná Nitra

Je plošné ZATVORENIE škôl v okrese NITRA ZÁKONNÉ? Bude sa tým musieť zaoberať prokuratúra!


      Vianočné mestečko malo fungovať od 28. novembra do 23. decembra. Stánky sú osadené od polovice novembra, náklady na ich montáž a demontáž prevyšujú 19.000 eur. Primátor Marek Hattas rozhodol, že stánky, ktoré už mesto dalo postaviť, zostanú stáť do 27. decembra. „Nechceli sme ich demontovať, pretože dotvárajú kolorit vianočného mestečka. Aj keď sa v nich nakoniec nemôže predávať, vytvárajú aspoň vianočnú atmosféru a sú súčasťou vianočnej výzdoby,“ povedal Holúbek.

Mons. Viliam JUDÁK: Vianoce sú o zodpovednosti


      Aktuálne nie je jasné ani to, ako bude vyzerať silvestrovský program v meste pod Zoborom. „Pripravili sme zábavný program na námestí, či sa však bude môcť uskutočniť, bude závisieť od v tom čase platných nariadení,“ upozornil Holúbek.

Keď nás MESTO Nitra denne žiada o dodržiavanie opatrení. A respirátor je kde?


      Príchod nového roka bude mesto sláviť bez ohňostroja, ktorý vynecháva od roku 2019. Hlavným dôvodom ústupu od delobuchov a ohňostrojov je ochrana zdravia a životného prostredia. Namiesto ohňostroja podporí mesto zvieratá alebo dobročinné aktivity, informoval magistrát.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články