1.3 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Nitra: V Nitrianskom kraji STÚPLA chorobnosť na chrípku o takmer 20 percent

Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji v priebehu uplynulého týždňa stúpla. Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre bolo v 49. týždni zaznamenaných celkovo 4990 akútnych respiračných ochorení.

Z tohto počtu šlo o chrípku v 545 prípadoch. „Predstavuje to nárast chorobnosti o 19,6 percenta oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ informoval RÚVZ. Pre zvýšenú chorobnosť bolo nutné zatvoriť v kraji viaceré školské zariadenia. „Výchovno-vzdelávací proces bol prerušený v piatich materských školách v okresoch Komárno, Levice a Topoľčany a v jednej základnej škole v okrese Zlaté Moravce,“ uvádza sa v správe RÚVZ.

Najviac chorých bolo v skupine nula- až päťročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 137 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 48,9 percenta zápalov prínosových dutín, 16,8 percenta zápalov pľúc a 34,3 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 57 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 44 percent lekárov pre dospelých.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články