16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Slovenské poľnohospodárske múzeum predstaví svet včiel a včelárstva

Slovenské poľnohospodárske múzeum (SPM) v Nitre predstaví svet včiel a včelárstva. Podujatie určené predovšetkým rodinám s deťmi sa bude v priestoroch múzea a jeho skanzenu konať dnes 22. apríla.

Ako uviedli organizátori, Včelárske slávnosti ponúknu návštevníkom ochutnávky medu a medoviny, prednášky o včelách a včelárstve i tematické tvorivé dielne pre deti. „Súčasťou podujatia budú aj remeselné trhy, bábkové divadlo a prehliadka skanzenu. Záujemcovia sa môžu zviezť aj vlakom nitrianskej poľnej železnice či detským elektrickým vláčikom,“ informovalo SPM.

Deň ZEME: Oslávte ho v rozkvitnutom Arboréte MLYŇANY

Múzeum zároveň pripomenulo, že podujatie bude mať aj benefičný rozmer. „Cieľom je vyzbierať prostriedky na opravu jedinečného včelína, ktorý potrebuje nový krov a šindeľ. Návštevníci môžu naše úsilie podporiť kúpou charitatívneho guláša, lístku na vlak, zapojením sa do tomboly alebo dobrovoľným príspevkom,“ doplnili organizátori.

(tasr, foto arch)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x