6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Nitra: Pripravuje rozsiahle ošetrovanie a skontrolovanie stoviek stromov

Nitrianska radnica pripravuje rozsiahle ošetrovanie stromov na území mesta. Zásahy za viac ako 85.000 eur sa budú týkať stoviek stromov.
      

Dreviny sa budú ošetrovať na mestských cintorínoch, v kasárňach pod Zoborom a v areáloch materských škôl. „Celkovo pôjde o vyše 450 stromov, na ktorých budú špecializované firmy vykonávať celú škálu zásahov. Všetko v závislosti od zdravotného stavu dreviny. Cieľom je, aby sa ľudia mohli vo verejných priestoroch mesta cítiť bezpečne,“ uviedol magistrát.

Nitra: Pripravuje rozsiahle ošetrovanie a skontrolovanie stoviek stromov
Foto: Archív NN

Zásahy sa budú robiť od začiatku marca do konca mája v lokalitách, v ktorých je zvýšený počet chodcov. Na cintorínoch Kynek, Chrenová, Staré Mesto a Párovce sa skontroluje a ošetrí 162 stromov. „V areáli bývalých kasární pod Zoborom to bude 145 drevín a v okolí materských škôl ďalších 136 stromov. Naplánovaný je aj rez 12 pagaštanov,“ informoval mestský úrad.

Nitra začala s výrubom topoľov pri rieke

Mesto venuje zvýšenú pozornosť stavu stromov na verejných priestranstvách predovšetkým po tragickej nehode, ku ktorej došlo ešte v roku 2019. Pri silnom vetre vtedy spadla časť stromu priamo na 14-ročného chlapca, ktorý zraneniam podľahol. „Pred časom sme urobili najmasívnejšie ošetrovanie stromov v histórii mestského parku. Zo 400 stromov sme ošetrili 162. Väčšinou išlo o rezy konárov a o úpravu ťažiska stromov,“ pripomenula radnica.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články