-1.5 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Nitra: Poslanci NSK podporili zámer vybudovať novú cestu zo Zobora

Problémy s hustou dopravou a upchatými komunikáciami v nitrianskej mestskej časti Zobor by v budúcnosti mohla zmierniť nová cesta. Tá má prepojiť Zobor cez Jeleneckú a Vašinovu ulicu s výpadovkou na Zlaté Moravce.
      Poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) na svojom pondelkovom rokovaní schválili návrh na vypracovanie dokumentácie pre účely územného rozhodnutia. „Krajské zastupiteľstvo sa zároveň uznieslo, že v rozpočte na rok 2022 vyčlení sumu 25.000 eur na vypracovanie dokumentácie,“ uviedol krajský poslanec Miloslav Hatala.

Nitra: Poslanci NSK podporili zámer vybudovať novú cestu zo Zobora
Miloslav Hatala , zdroj: FB


      Výstavbu komunikácie sa už dlhšiu dobu snaží iniciovať mesto Nitra. Chce ňou rozptýliť dopravu z mestskej časti Zobor. Tá sa momentálne kumuluje na Dobšinského ulici, ktorá sa po uzavretí časti Dražovskej cesty stala prakticky jedinou spojnicou medzi Zoborom a zvyškom mesta. Nová cesta by po výstavbe odklonila časť áut až na Zlatomoraveckú ulicu. „Bude z väčšej časti vedená v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce, mesto Nitra tam má iba malý úsek. Preto sme požiadali o podporu poslancov NSK, pretože kraj má väčšiu váhu v investorskej činnosti. Som rád, že návrh podporili a verím, že sa cesta na budúci rok začne realizovať,“ doplnil Hatala.
      

Zdroj: TASR

Prečítajte si tiež

Najnovšie články