21.1 C
Nitra
pondelok, 8 augusta, 2022

Nitra: Ponitrianske múzeum pripravuje viaceré výstavy a sprievodné podujatia

Ponitrianske múzeum v Nitre ponúkne v roku 2022 výstavy, ktoré predstavia históriu, kultúrne tradície i prírodu Nitrianskeho kraja. Múzeum, ktoré v tomto roku oslávi 60. výročie svojho založenia, zároveň pripravuje aj viaceré sprievodné podujatia.

Okrem stálych expozícií a dlhodobých výstav, ktoré sú sprístupnené po celý rok, pribudnú viaceré nové výstavy. „Bude medzi nimi napríklad Etuda o starej Nitre, Štefan Rakovský – mecenáš zlatomoravského múzea či prírodovedná výstava s názvom Pod našimi nohami – tajný život bezstavovcov,“ informovalo múzeum.

Súčasťou tohtoročného programu Ponitrianskeho múzea budú aj historické výstavy Každodenný život na hrade Hrušov, Expedícia pravek či cyklus Z klenotnice kultúrneho dedičstva. „Rok 2022 bude nabitý aj sprievodnými podujatiami, ktoré sa viažu nielen na aktuálne výstavy, ale aj na naše významné jubileum,“ pripomenulo múzeum.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články