14.6 C
Nitra
utorok, 24 mája, 2022

Nitra: Po zimných prázdninách sa otvorili všetky školy v meste

V Nitre sa po zimných prázdninách otvorili všetky základné školy. Prezenčne nefunguje iba centrum voľného času a základná umelecká škola. „Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre sme v bordovej farbe a ich otvorenie teda nie je možné,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Podľa jeho slov prebiehalo otváranie škôl bez vážnejších komplikácií. Jediný problém eviduje radnica v školskej jedálni na Beethovenovej ulici, kde sa u personálu vyskytlo ochorenie COVID-19. „Túto situáciu však operatívne riešime,“ povedal Holúbek.

Nitra: Po zimných prázdninách sa otvorili všetky školy v meste
Foto: Archív NN

Ako pripomenul, novinkou je, že riaditelia škôl majú právo nechať celú triedu doma v prípade, že sa v nej vyskytne pozitívne testovaný žiak. „Predtým mohli využiť právo udeliť päť dní riaditeľského voľna. Celé školy má v kompetencii zavrieť regionálny hygienik, čiže RÚVZ Nitra,“ vysvetlil Holúbek.

Zároveň zdôraznil, že rúška sú povinné pre všetkých žiakov, s výnimkou niektorých skupín, napríklad zdravotne znevýhodnených detí. „Ministerstvo školstva takisto dôrazne odporúča testovanie žiakov rodičmi dvakrát týždenne. Po novom školy dostanú testy z Regionálneho úradu školskej správy. Školy preto vyzvali rodičov, aby si testy prevzali. Rodičia môžu škole dohlásiť záujem o testy, no zo skúseností vieme, že mnohí majú doma ešte časť z pôvodných zásob antigénových testov,“ dodal Holúbek.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články