2.3 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Nitra: Po tragických víkendových nehodách polícia zvýši kontroly na cestách

Polícia v Nitrianskom kraji bude v najbližšom období vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť cestnej premávky. Okrem blížiacich sa dušičkových sviatkov je za sprísnením kontrol aj zlá štatistika nehodovosti za uplynulý víkend.
      Ten sa podľa polície začal nešťastne už 22. októbra večer. Levickí policajti boli privolaní k dopravnej nehode v Kozárovciach, kde došlo k zraneniu chodca. „Privolané záchranné zložky aj napriek poskytnutej pomoci museli konštatovať smrť 60-ročného muža. Druhý z účastníkov nehody, vodič auta, nezotrval na mieste a neposkytol chodcovi pomoc,“ informovala polícia.
      Na základe zistených informácií policajti vypátrali vozidlo aj jeho vodiča, ktorým bol 18-ročný mladík. Ten zrejme zbadal na ceste ležiaceho chodca v poslednej chvíli a po zrážke sa zľakol a z miesta nehody ušiel. Polícia v Leviciach prípad vyšetruje ako prečin usmrtenia v súbehu s prečinom neposkytnutia pomoci.


      Druhá nehoda sa stala 24. októbra, kedy na železničnom priecestí v obci Pozba v Novozámockom okrese došlo k zrážke nákladného vlaku a motocykla. „Jeho 50-ročný vodič pravdepodobne nerešpektoval výstražné znamenia a vošiel priamo pod prichádzajúci vlak. Na mieste dopravnej nehody podľahol utŕženým zraneniam,“ uviedla polícia, ktorá prípad vyšetruje ako prečin usmrtenia.
      „Policajné hliadky všetkých služieb budú preto dohliadať na bezpečnosť cestnej premávky vo všetkých okresoch Nitrianskeho kraja tak, aby v čo najvyššej možnej miere priaznivo ovplyvnili cestnú premávku,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Zdroj: TASR

Foto: policia SR FB NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články