1.3 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Nitra: NSK eviduje enormný ZÁUJEM o očkovanie, vakcínu dostalo vyše 5000 ľudí

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách (VOC) Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) sa počas uplynulého víkendu nechalo zaočkovať 5020 ľudí. Podľa slov riaditeľky Úradu NSK Heleny Psotovej ide v porovnaní s predchádzajúcimi víkendmi o enormný nárast záujmu.

Celkovo dosahuje v NSK miera zaočkovanosti viac ako 46 percent. V zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) sa postupne približuje k 90 percentám. „Prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 doteraz dostalo 88,8 percenta prijímateľov sociálnych služieb. Druhou dávkou bolo zaočkovaných 87,4 a treťou 67,4 percenta prijímateľov služieb,“ uviedla Psotová.

U zamestnancov ZSS v Nitrianskom kraji dosahuje zaočkovanosť prvou dávkou vakcíny 73 a druhou dávkou 72 percent. Tretiu dávku doteraz dostalo 31 percent pracovníkov v ZSS. „Ochorenie na COVID-19 sme zaznamenali v šiestich ZSS. Pozitívnych je deväť klientov a 15 zamestnancov,“ skonštatovala Psotová.
      Ako pripomenula, kraj bude očkovať aj počas nasledujúceho víkendu. Vo VOC na Slančíkovej ulici v Nitre sa budú v sobotu aj v nedeľu (18. a 19. 12.) podávať registrovaným i neregistrovaným záujemcom vakcíny od Pfizer/BioNTech, Moderny i Johnson & Johnson. V oba víkendové dni sa bude očkovať vakcínami od Pfizer/BioNTech a Moderny aj vo VOC v poliklinikách v Šali a v Štúrove.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články